امام جمعه بشرویه؛

قتل و غارت برگی از جنایت های رژیم پهلوی بود / ضرورت باز خوانی خیانت های خاندان پهلوی برای نسل جوان

حجت الاسلام والمسلمین معلمی با بیان اینکه قتل و غارت یکی از برگ های جنایت و خباثت های رژیم پهلوی بود،گفت:با توجه به حجمه رسانه ای دشمن بر علیه ایران با نشان دادن فضای گل و بلبل دوران پهلوی بازخوانی تاریخ دوران تاریک پهلوی به خصوص برای نسل جوان ضروری است.

به گزارش خاورستان، بهمن یادآور رشادت ها و شجاعت دلاورمردان و زنانی است که به پاخواستن و از هویت و مذهب خود شان در برابر حاکم ظالم دفاع کردند آن ها که خواستند این ایستادگی شان جاودانه بماند جنایت ها ، خیانت ها، خباثت های آن رژیم را خوب به یاد دارند و سینه به سینه منقل می کنند اما با توجه به دسیسه های همیشگی دشمن و در جهت جلوگیری از کم رنگ شدن ارزش های انقلاب نیاز است که توجه بیشتری به بیان وضعیت رژیم پهلوی شود طوری که امام جمعه بشرویه نیز در گفتگو با خبرنگار خاورستان با گرامی داشت ایام الله دهه فجر و تبریک پیشاپیش این دهه بر این موضوع تاکید کرد و گفت: با حمایت های امام امت ایرانی قوی شکل گرفت و از آنجایی که دشمن با استفاده از فضای رسانه ای خود، قصد دارد دوران پهلوی را دوران گل و بلبل نشان می دهد، ضروری است تا با بازخوانی تاریخ دروان تاریک پهلوی، به خصوص برای نسل جوان که آن دوران را درک نکردند، واقعیت ها را مطرح کنیم.
حجت الاسلام سید محمد معلمی با تاکید بر این که خیانت های دوران پهلوی در همه عرصه ها آشکار بوده است افزود: در بخش فرهنگی که خیانت های آن ها ملموس تر بوده و فقط به دنبال ترویج فرهنگ غرب در ایران بودند که کشف حجاب در این دوران گواه این موضوع است.
وی افزود: فرهنگی که با آداب و رسوب اعتقادات مردم این سرزمین هیچ هم خوانی نداشت و خلاف شرع و خلاف اعتقادات مردم‌ بود.
به گفته وی رژیم پهلوی عشرت طلبی، مدگرایی وتقلید از فرهنگ منحط غرب زمینه حضور گسترده غرب را، هم به لحاظ فکری و هم فیزیکی، در ایران فراهم کرده بود که خوشبختانه با هوشیاری مردم ایران به اهداف مد نظر نرسیدند.
وی به این نکته هم اشاره کرد : در شرایط فعلی بد حجابی های تعداد اندکی از بانوان را در شهر های بزرگ مشاهده می شود هر چند تعداد آن ها زیاد نیست و حضور بانوان با حجاب کامل در میدان های مختلف اعم از مذهبی پرشور است اما باید مسئولان در این رابطه اقدام اساسی انجام دهند و با یک سری آموزش ها در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب قدم بردارند.
خطیب نماز جمعه بشرویه افزود:سالهاى متمادى گذشته به این ملت و این هویت ملى ظلم شده؛ این را باید همه‌ى ما دائم در برابر چشم داشته باشیم تا هیچ زمانی فراموش نکنیم.
به گفته حجت الاسلام معلمی از مهم‌ترین جنایات رژیم پهلوی، حمله به دانشگاه‌ها و کشتار دانشجویان که همواره به عنوان یکی از نقاط سیاه کارنامه این رژیم از آن یاد می‌شود بود.
وی افزود: کشتار دانشجویان دانشگاه تهران در آذر ۱۳۳۲، حمله به این دانشگاه در بهمن ۱۳۴۰، به خاک و خون کشیدن اعتراضات دانشجویان تبریز، حمله به دانشگاه تهران در آبان ۵۷ از مهم‌ترین این جنایات محسوب می‌شود.
او به دگرگونی وضعیت ایران در بعد از انقلاب هم اشاره کرد که در زمینه های مختلف موفقیت های بزرگی به دست آمده است و افزود: هر چند کم و کاستی ها به دنبال برخی بی تدبیری ها به وجود آمده است اما نیاز است که با اعتماد سازی و رفع مشکلات موجود در راستای حفظ این میراث گرانبها و تحویل آن به آیندگان تلاش شود.

انتهای پیام /۳