کارشناس سیاسی:

قتل و غارت کشور از بارزترین جنایات و خباثت های رژیم پهلوی بود/ انقلاب اسلامی تمام معادلات سیاسی دنیا را بهم زد

مزگی نژاد با بیان اینکه قتل و غارت کشور از بارزترین جنایات و خباثت های رژیم پهلوی بود،گفت: یکی از تاثیرات مهمی که انقلاب اسلامی داشت این بود که تمام معادلات سیاسی دنیا را بهم زد.

مهدی مزگی نژاد کارشناس سیاسی در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، در مورد جنایات پهلوی اظهار کرد: یکی از شرایطی که استعمار به ویژه استعمار انگلیس در کشور ما ایجاد کرد بحث سلطه بر کشور ایران بود که این سلطه به رضا شاه برمیگشت.

وی افزود: قاجار به دلیل بی کفایتی هایی که در کشور ما داشت نشان داد که قادر به اداره کشور ایران و نوکری استعمار نیست و استعمار به دنبال فردی بودند که بر کشور تسلط یابند و اقداماتی نیز در این خصوص انجام دادند.

کارشناس سیاسی به کودتاهای سالهای ۱۳۲۰ و ۱۳۳۲ اشاره و بیان کرد: رضا شاه در کشور در اختیار انگلیسی ها بود و به موضوع ملی شدن صنعت نفت باعث شد اتفاقانی در کشور بیفتد و انگلیسی ها احساس کردند در کشور جایگاهی نداشته و جای خود را به آمریکایی ها دادند؛ آمریکایی هایی که روی رضا شاه پهلوی سرمایه گذاری کرده و میدانستند این آدم میتواند نوکری را ادامه دهد.

مزگی نژاد عنوان کرد: رضا شاه مسیر نوکری خود را ادامه داد و اکثر طرح های مدنظر آمریکایی ها را در کشور پیاده کرد از اصلاحات ارضی گرفته تا حاشیه نشینی و هزاران مشکل دیگر.

وی اظهار کرد: رضا شاه طی اولین سفر به ترکیه و مشاهده وضعیت بی حجابی، کاباره ها و … را مشاهده کرد و تحت تاثیر قرار گرفت به محض برگشت به ایران دستور کشف حجاب را صادر کرد و با مقاومت هایی از طرف مردم مواجه شد و قیام هایی در کشور از جمله مسجد گوهرشاد، قیام مردم تبریز، یزد و سایر استانها مواجه و در نهایت جوشش مردمی شکل گرفت.

کارشناس سیاسی عنوان کرد: از دیگر برنامه های رضا شاه تشکیل ساواک بود که هدفش مشخص و دسترسی به اطلاعات افراد انقلابی، شکنجه و تبعید آنها به خارج از کشور بود.

مزگی نژاد به زندانی کردن و شکنجه چهره های انقلابی از جمله امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: پول های نفتی که باید خرج آبادانی کشور، سلامت و رفاه مردم میشد متاسفانه تحویل کارخانه های تسحیلات سازی آمریکا و اسرائیل میشد و کشور عقب مانده شده بود.

وی اظهار کرد: هدف از استعمار دشمنی با اسلام بود و نهایتا تمام این اقدامات دست به دست هم داد و استعمار بر کشور مسلط و حکومت داشته باشد اما با ورود امام خمینی (ره) جرقه انقلاب اسلامی در سال ۱۳۴۲ زده شد و در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ سلسله پهلوی برای همیشه از کشور جمع شد و نظام جمهوری اسلامی در کشور شکل گرفت و آنچه مد نظر اسلام، مردم و رهبر بود در کشور اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه جنایات رژیم پهلوی فراموش نشدنی است،گفت قتل و غارت کشور از بارزترین جنایات و خباثت های رژیم پهلوی بود.

کارشناس سیاسی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تاثیرات فراوانی داشت، تصریح کرد: یکی از تاثیرات مهمی که انقلاب اسلامی داشت این بود که تمام معادلات سیاسی دنیا را بهم زد.

مزگی نژاد عنوان کرد: دنیا باورش این بود که اسلام نمیتواند حکومت کند اما انقلاب اسلامی باورش این بود که اینگونه نیست و انقلاب اسلامی ایران بر کشورهای منطقه نیز تاثیر گذاشت.

وی افزود: امروز تاثیرات انقلاب اسلامی را در کشورهای همسایه میبینیم و این نشانگر این است که انقلاب اسلامی ما حرف دل مستضعفین و مظلومین دنیا را زده و این اقدام باعث شده دیگر کشورهای مظلوم جامعه در میدان مبارزه الگویشان انقلاب اسلامی باشد.

کارشناس سیاسی گفت: امام خمینی (ره) گفتند ما باید بع خودکفایی برسیم و امروز ما در حوزه نظامی به خودکفایی رسیده ایم در عرصه سیاسی در جایگاهی هستیم که سران کشورهای دنیا آرزوی دیدن رهبر کشور ما را دارند.

مزگی نژاد تصریح کرد: امروز عرصه انقلاب اسلامی توانسته امنیتی را به وجود بیاورد که این امنیت در هیچ جای دنیا دیدنی نیست.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی نیز به خودکفایی رسیده ایم، گفت: البته یک اقتصاد بیماری از دوران پهلوی برای ما مانده است ضمن اینکه در این خصوص نیز در حال کار کردن هستند که امیدواریم از این بحران عبور کرده و آن الگویی که دنیا از ما انتظار دارد و شرایطی که ما انتظار داریم از مردم و مسئولان تحقق پیدا کند.

کارشناس سیاسی بیان کرد: ان شاءالله دنیا به این نتیجه برسد که الگویی که میتواند آینده آنها را بسازد یا آخرت همه را تامین کند اسلام است.

انتهای پیام/۱۲۷