نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

قدرت‌های جهان از اراده اسوه‌های ایمان می‌ترسند/ نقش آزادگان در دفاع مقدس محو شدنی نیست

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان این‌که نقش آزادگان در دوران دفاع مقدس و اسارت محو شدنی نیست، گفت: طبق مطالعات انجام شده اگر امروز قدرت‌های جهان از آن‌‌ها می‌ترسند به دلیل صبر، حوصله و اراده اسوه‌های ایمان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم سالروز ورود آزادگان به مهین اسلامی، اظهار کرد: خاطرات دوران دفاع مقدس و اسارت رزمندگان اسلام بسیار ارزشمند است اما ارزشمندتر از آن ثبات قدم آن‌ها است.
وی افزود: هر چند سختی‌ها تحمل می‌شود اما پس از آن مراقبت و این‌که فضای حقیقی، مجازی، سیاسی و اقتصادی نتواند در اراده‌ها تاثیر بگذارد بسیار مهم است و این یعنی سرافرازی.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: بایستی واژه آزاده بیشتر تبیین و تفهیم شود چراکه کلمه آزادی به دلیل این‌که مشترک معنوی است معانی متفاوتی دارد بنابراین طیف‌های مختلف با انگیزه‌های متفاوت همه شعار آزادی را بیان می‌کنند و درست نیز می‌گویند.
آیت الله عبادی ادامه داد: به دلیل این‌که واژه آزادی واژه‌ای مشترک در جامعه است بایستی جنبه جبهه ایمان آزادگان تفسیر شود و از معانی دیگر آزادی کاملا جداسازی شود.
وی عنوان کرد: همان‌طور که می‌دانیم انسان موجودی مرکب است و بدن او از مجموعه عناصر ساخته شده است اما عقل از مختصات انسان است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی افزود: انسانی که ایمان، وجدان و خواسته‌های انسانی دارد هیچ‌گاه در دام بیگانه نمی‌افتد.
آیت الله عبادی با بیان این‌که انسانی که دین و ایمان دارد را نمی‌توان ترساند و با او معامله کرد، تصریح کرد: اگر غیر از این باشد آن‌جا ضعف ایمان و انسانیت وجود دارد.
وی با بیان این‌که نقش آزادگان دفاع مقدس در دوران دفاع مقدس و اسارت محو شدنی نیست، تأکید کرد: طبق مطالعات انجام شده اگر امروز قدرت‌های جهان از آن‌‌ها می‌ترسند به دلیل صبر، حوصله و اراده اسوه‌های ایمان است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان این‌که مهم‌ترین شاخصه ایمان اراده است، گفت: جنگ، جنگِ اراده‌ها است؛ وقتی اراده از طریق ایمان به دست آید به عنوان یک انسان فرهیخته فقط خدا برای او مهم است.
آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: مشکلات و جنگ به هر دلیل بر ما تحمیل شده است اما کسانی که در جهت رفع آن قدمی برنداشته و همیشه مأیوس و ترسان هستند به این دلیل است که گرفتار در مال و ثروت هستند.
وی ادامه داد: بنابراین از دیدگاه کارشناسان در سطح جهان سرور آزادگان و شاخص اراده‌ها، امام حسین علیه‌السلام هستند.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۱/ ۴