رئیس ستاد اقامه نماز کشور:

قرآن مهجور است/ قرآن را از مهجوریت در بیاوریم

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این که باید عملا و قولا قرآن را از مهجوریت در بیاوریم، گفت: ما باید قرآنی شویم و خیلی راه مانده است تا قرآنی شویم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور امشب بعد از نماز معرب و عشاء در مسجد امام حسین علیه السلام بیرجند اظهار کرد: جمهوری اسلامی مانند سرکه ای است که دشمن هر روز بر روی آن ترشی می ریزد و ما باید بر روی آن شکر بریزیم تا شیرین شود.
وی افزود: ۱۲ میلیون بچه مدرسه ای، ۵ میلیون دانشجو و یک میلیون معلم داریم، ۱۰۰ روز تابستان تعطیل بودند ما برای آنها چه کردم؟
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: برنامه های مذهبی باید بیشتر باشد سازمان تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه های فرهنگی باید برای این ۱۸ میلیون نفر که در تابستان تعطیل هستند، برنامه داشته باشد.
قرائتی تصریح کرد: تمام حوزه های علمیه بیرجند یک هکتار زمین ندارند اما دانشگاه بیرجند چندین هکتار زمین دارند و عدالت وجود ندارد.
وی افزود: برای حضرت ابوالفضل (ع) بودجه است اما برای تفسیر قرآن بودجه نیست.
رییس ستاد اقامه نماز کشور به مسئله ازدواج اشاره کرد و افزود: بسیاری از جوانان به خاطر ازدواج نکردن دچار گناه می شوند، برای ازدواج وقف کنید، ببینید چه زمین های مانده است؟
قرائتی با اشاره به این که در محرم منبر زیاد است، تصریح کرد: در شهر شما روحانی که منبر می رود چند دقیقه را به تفسیر قرآن اختصاص می دهد؟
وی با اشاره به این‌که در قرآن گفته شده است فرزندانتان را مسجد ببرید، افزود: ۹۵ درصد رزمندگانی که به جبهه رفتند بچه مسجدی بودند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: در حدیث آمده اگر به فقیر می خواهید کمک کنید به فرزندتان بدهید تا به او بدهد و این طور کمک کردن را به بچه های خود یاد دهید.
قرائتی با اشاره به این که در قرآن آمده اگر منبر می روید قرآن تفسیر کنید، خاطرنشان کرد: روی منبر جای تفسیر خواب نیست و در قرآن آمده هر چه خدا نازل کرده همان را بگوئید.
وی افزود: امام جمعه و علمای استان خراسان جنوبی باید بعد از نماز تفسیر قرآن داشته باشند حتی اگر در حد یک آیه باشد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: هر کسی که بخواهد نماز بخواند باید روزی ۱۲۰ بار قرآن بخواند.
قرائتی به راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرد و یادآور شد: در قرآن آیاتی می خوانیم که معنی آن را در پیاده روی اربعین فهمیدیم و ۳۰ تا ۴۰ آیه در قرآن در مورد راهپیمایی اربعین است.
وی افزود: همین محراب هایی که داریم ضد اسلامی است، روی آن قرآن را با خط کوفی می نویسند و اسم آن را کار فرهنگی می گذارند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: برای درس های فیزیک و شیمی فرزندانمان معلم می گیریم اما برای دین فرزندانمان نیز معلم می گیریم؟
قرائتی با اشاره به این که باید دنبال چیزی که کمبود است برویم، تصریح کرد: تا واجب است کار مستحب نکنید، تا نسل نو است برای نسل قدیم کار نکنید و تا کار ارزان است کار گران نکنید.
وی با اشاره به این‌که قدیم جلسه های هفتگی و فامیلی بود برگزار می شد، افزود:جلسه های فامیلی داشته باشید و در آن یک کتاب مفید مانند داستان و راستان را بخوانید.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه در ازدواج فرزندانتان عجله کنید، گفت: در قرآن آیات زیادی داریم که می گوید در کار خیر عجله کن و عجله همیشه کار شیطان نیست بلکه گاهی وقت ها لازم است.
قرائتی با اشاره به این که فرزندانتان را به کار خیر وادار کنید، خاطرنشان کرد: در خانه ها نهج البلاغه است اما به آن توجهی نمی شود.
وی افزود: قانع به کتاب های درسی و دانشگاهی نباشید و قرآن را از مهجوریت در بیاورید.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: روز قیامت از کشتن اهل بیت علیهم السلام گفته نمی شود اما از محجور بودن قرآن گفته می شود.
قرائتی با اشاره ه این که وقتی قرآن می خوانیم باید بفهمیم و پیام آن را درک کنیم، خاطرنشان کرد: آیات قرآن برای ما پیام دارد و باید درست بخوانیم با ترجمه و تفسیر آن آشنا شویم و آن را با زندگی خودمان تطبیق دهیم.
وی با اشاره به اینکه قرآن می گوید وقتی پدر و مادرت پیر شد باید کنار خودت باشد نه به خانه سالمندان ببرید، افزود: در شهرسازی اسلامی محل زندگی مادر بزرگ و پدر بزرگ نباید از ما دور باشد و محلی برای آنها در کنار خودمان بسازیم.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه تمام حروف و کلمات قرآن پیام دارد، گفت: به سراغ قرآن بروید، صبح بخوانی یک چیز می فهمیم و شب بخوانیم یک چیز دیگر.
قرائتی به مصائب حضرت زینب سلام الله علیها در مسئله‌ عاشورا اشاره کرد و افزود: یک زن نصف روز این همه داغ ببیند اما کم نیاورد، حضرت زینب سلام الله علیها مدیریت بحران است.
وی با اشاره به این که قرآن مهجور است، افزود: در روز قیامت پیامبر شکایت می کند و شکایتی قطعی است‌.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این که باید عملا و قولا قرآن را از مهجوریت در بیاوریم، گفت: ما باید قرآنی شویم و خیلی راه مانده است تا قرآنی شویم.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۱۱/