رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

قرائت خانوادگی زیارت اربعین حسینی(ع) در خراسان‌جنوبی

حجت الاسلام ملایی از قرائت خانوادگی زیارت اربعین حسینی (ع) در ساعت 9 صبح روز اربعین در تمامی نقاط استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام احمد ملایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی از قرائت خانوادگی زیارت اربعین حسینی(ع) در ساعت ۹ صبح روز اربعین در تمامی نقاط استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
وی افزود: با قرائت زیارت اربعین توسط مردم ولایتمدار در منازل، ایران اسلامی یکپارچه حسینیه خواهد شد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که امسال با توجه به سیر صعودی آمار ابتلا به کرونا و ضرورت حفظ سلامت مردم امکان تشرف به کربلای معلی و راهپیمایی جاماندگان نیست لذا ضرورت دارد جهت عرض ارادت به ساحت حضرت سیدالشهدا و یاران باوفای ایشان به گونه‌ای که از شور و شعور و شکوه آن کاسته نشود طرح‌های جایگزینی مانند تاکید بیشتر بر تبلیغات محیطی، رسانه‌ای و فضای مجازی، عزاداری و عرض ارادت از منازل و مراسم منطبق با مصوبات ستاد مقابله با کرونا و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، برگزار می‌شود.
حجت الاسلام ملایی عنوان کرد: مقتدای عظیم الشان امت اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظلّه العالی) در خصوص مراسم اربعین امسال فرمودند: ملت ایران عاشق امام حسین و زیارت اربعین هستند …اظهار ارادت باید از منازل انجام شود همچنانکه در روز اربعین چند زیارت وارد است و مردم می‌توانند با خواندن آنها، به پیشگاه حضرت سیدالشهداء(ع) شکوه کنند که ما آرزوی حضور داشتیم اما با این وضع مقدور نشد تا ان‌شاءالله آن حضرت عنایت و کمکی بفرمایند. بنابر این به پیروی از این فرمایش، و با هماهنگی با ستاد اربعین و همکاری‌های نهادهای فرهنگی و تبلیغی مردم ولایتمدار استان همزمان با ایران اسلامی با قرائت زیارت اربعین همراه با شور و شعور حسینی در منازل ارادت خویش را به ساحت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) ابراز می‌کنند.
وی افزود: زیارت اربعین حسینی (ع) به صورت خانوادگی در تمامی شهرها و روستا های استان همزمان با سراسر کشور ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه ۱۷ مهرماه(مصادف با اربعین حسینی) قرائت می‌شود و جهت بهره‌مندی بیشتر مردم این زیارت علاوه بر پخش زنده از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی از ماذنه‌های مساجد، مصلی‌ها، بلندگوهای اماکن و بقاع مقدسه، هیئات مذهبی و سیستم‌های صوت راهپیمایی‌ها نیز پخش خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷