در مراسم افتتاح پروژه انتقال آب شرب روستای میغان مطرح شد؛

قرارگاه پیشرفت و آبادانی؛ مجموعه‌ای پیشران در خدمت به مردم/ اتمام ۱۲ پروژه با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال در سال‌جاری توسط قرارگاه با مشارکت خیّران

فرمانده سپاه خراسان جنوبی گفت: فعالیت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی بر پایه مردمی و با همکاری قرارگاه است؛ قرارگاه به عنوان یک پیشران عمل کرده و نیروی کمکی برای مردم است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پیش از ظهر امروز پروژه انتقال آب شرب روستای میغان به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با حضور فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی، فرماندار نهبندان، امام جمعه و سایر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
سردار علی قاسمی فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی در این مراسم اظهار کرد: سردار سلیمانی به سردار دل‌ها معروف شد و تمام مردم ایران و حتی مردم کشورهای دیگر این سردار را قبول داشته و دارند.
وی افزود: با توجه به فعالیت‌ها و محبوبیتی که سردار سلیمانی داشت یکبار به ایشان پیشنهاد ریاست جمهوری دادند که سردار نپذیرفت و گفت به خداقسم که مسئولیت‌های دنیایی ذره‌ای ارزش ندارد. سردار سلیمانی افتخارش این بود که سرباز ولایت است.
فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: حتی به سردار سلیمانی پیشنهاد دادند فرمانده کل سپاه پاسداران شود اما وی در پاسخ گفت هیچ چشم داشتی به این مسئولیت‌ها ندارم و بر اساس تکلیفی که دارم به مردم خدمت می‌کنم.
سردار قاسمی عنوان کرد: سردار سلیمانی در بلایای طبیعی به عنوان یک خادم در صف اول میدان خدمت‌رسانی بود.
وی اظهار کرد: همه ما در نظام اسلامی باید خادم و خدمت‌گذار مردم باشیم تا به کمال و شأن دنیایی برسیم.
فرمانده سپاه خراسان‌جنوبی تصریح کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی به دستور مقام معظم رهبری به منظور خدمت‌رسانی به دهستان‌های محروم تشکیل شده که محرومیت کاسته شود و به سطح عمومی جامعه برسد.
سردار قاسمی بیان کرد: فعالیت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی بر پایه مردمی و با همکاری قرارگاه است؛ قرارگاه به عنوان یک پیشران عمل کرده و نیروی کمکی برای مردم است.
وی خاطرنشان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی قرار است سبک زندگی اسلامی گذشته خودمان را احیا کند ضمن این‌که فعالیت‌هایی در راستای وضعیت‌های اقتصادی نیز دارد.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی با بیان این‌که فعالیت و جهاد در راستای محرومیت‌زدایی از جهاد در میدان رزم کمتر نیست، گفت: فعالیت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی مردمی و در تمامی شرایط در کنار مردم است.
بسیج و سپاه، مجموعه‌های خدمت‌رسان هستند
سردار قاسمی اظهار کرد: امروز مجموعه بسیج و سپاه به مجموعه‌های خدمت‌رسان تبدیل شده است.
وی با اشاره به راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج، بیان کرد: آورده‌های این صندوق‌ها و کمک‌های بسیج و سپاه باید به دست مردم برسد.
فرمانده سپاه خراسان‌جنوبی عنوان کرد: قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه حدود ۱۵ سال است خدمات بسیار ارزشمندی در مناطق محروم داشته و دارد و قرارگاه پیشرفت و آبادانی نیز حدود چهار سال است در خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شده است.
سردار قاسمی افزود: بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی اگر در خدمت مردم نباشد به هیچ دردی نمی‌خورد و هیچ کاری به جز خدمت به مردم از این دو مجموعه پذیرفته نیست که امیدوارم خداوند توفیق دهد و کمک کند که در خدمت مردم باشیم.
پروژه انتقال آب شرب روستای میغان افتتاح شد
مهدی هنری جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا علیه الاسلام خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم گفت: یکی از ویژگی‌های مهم فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه، اولویت‌سنجی، سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری برای اجرای طرح‌های اولویت‌دار با نظر مردم است.
وی افزود: تمامی فعالیت‌ها با محوریت امام جماعت مستقر در هر روستا و دهستان انجام می‌شود.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: پروژه‌ها با اولویت مردمی احصا شده و همراهی و مشارکت فعال مردم را در برداشته که مهمترین برنامه قرارگاه توانمندسازی مردم برای آبادانی منطقه است.
هنری عنوان کرد: با توجه به خسارت وارده سیل ابتدای سال به خط انتقال آب و قنات روستا و مسدود شدن مسیر و عدم‌دسترسی مردم به آب شرب با همت امام جماعت روستا، مشارکت فعال مردم، آبفا استان و کمک موسسه خیریه مهرنگار ماندگار تهران پروژه به اتمام رسید.
وی اظهار کرد: این پروژه شامل ۱۲۰۰ متر خط انتقال آب و ۳۰۰ متر لای‌روبی قنات بوده که در مجموع ارزش ریالی پروژه حدود دو میلیارد و پانصد میلیون ریال است.
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا علیه الاسلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از برنامه‌های قرارگاه جذب مشارکت خیّران بوده که از ابتدای امسال حدود ۲۰ پروژه عمرانی توسط قرارگاه پیشرفت و با مشارکت خیّران تهران و کمک دستگاه‌های اجرایی مرتبط با اعتبار کلی ۱۸ میلیارد ریال در حال اجرا بوده که ۱۲ پروژه با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال با همکاری مردم به اتمام رسیده است.
هنری گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا(ع) در ۶ دهستان شوسف و میغان نهبندان، درح سربیشه، پترگان زیرکوه، قهستان درمیان و منتظریه طبس در پنج عرصه فرهنگی، عمرانی، اشتغال، سلامت و تعلیم و تربیت دنبال ارائه یک الگوی توانمندسازی و آبادانی روستاها با مدل انقلاب اسلامی است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴