«قصه کربلا» روی آنتن می‌رود/ احیای روضه‌ خانگی با محوریت کتاب

مجموعه 10 قسمتی «قصه کربلا» در دهه اول محرم از شبکه‌های تلویزیونی سپهر(شبکه ملی فضای مجازی) پخش خواهد شد.

به گزارش خاورستان، مجموعه ۱۰ قسمتی «قصه کربلا» کار متفاوتی از انتشارات شهیدکاظمی است که در دهه اول محرم از شبکه‌های تلویزیونی سپهر(شبکه ملی فضای مجازی) راس ساعت ۲۱ و بازپخش آن راس ساعت ۱۱:۳۰ روز بعدپخش خواهد شد.
این روزها شیوع ویروس کرونا باعث محدودیت‌های زیادی برای جلسات و گردهمایی‌های اهلبیت(ع) شده و هیات‌های مذهبی زیادی در سراسر کشور جلسات خود را با محدودیت و یا به صورت مجازی برگزار نمایند.
انتشارات شهید کاظمی با همکاری شبکه‌های تلویزیونی سپهر(شبکه ملی فضای مجازی) در راستای احیای روضه‌ خانگی و همچنین ترویج شعائر حسینی اقدام به تولید یک برنامه تلویزیونی تحت عنوان قصه کربلا نموده است. این برنامه که با محوریت کتاب و کتابخوانی تولید شده در دهه اول محرم از طریق شبکه‌های تلویزیونی سپهر(شبکه ملی فضای مجازی) منتشر خواهد شد.
این برنامه در ۱۰ قسمت؛ شامل سخنرانی، روایت گری سیره شهدا، معرفی کتاب، مقتل خوانی و مداحی می باشد که در آیتم های مختصر و مفید تولید شده است و در دهه اول محرم راس ساعت ۲۱ و بازپخش آن راس ساعت ۱۱:۳۰ روز بعدپخش خواهد شد.
روضه خانگی از قدیم‌الایام یکی از بابرکت‌ترین و بی‌ریاترین جلسات روضه بوده است که عموما مادربزرگ‌ها بانیان بساط این نوع روضه بوده‌اند؛ روضه‌هایی که بعضی از آنها قدمتی بیش از ۱۰۰ سال دارند.در این ایام خاص که چند و چون برگزاری مراسم عزای حسینی به دلیل شیوع کرونا در ابهام است و مردم خلوت بیشتری را تجربه می‌کنند قطعا برنامه های چون قصه کربلا می‌تواند مهمان خلوت محرم مخاطبان باشد.
منبع: مهر
انتهای پیام/۱۰