کارشناس داوری فوتبال:

قضاوت ۱۴۰ داور برای لیگ برتر عجیب است/ آب از سرچشمه گل آلود است

سلیمانی گفت:‌ نمی‌دانم چگونه 140 داور را برای قضاوت در لیگ برتر این فصل انتخاب کرده‌اند.

به گزارش خاورستان، یدالله سلیمانی در گفت‌وگو با فارس در مورد اشتباهات زیاد داوران در لیگ برتر اظهار داشت: وقتی ما یک لیگ برتر ۱۶ تیمی داریم باید حداکثر ۳۰ داور و ۶۰ کمک داور برای این مسابقات داشته باشیم اما متأسفانه در این فصل شاهدیم که هرکس یک بار از جلوی کمیته داوران رد شده به او قضاوت در لیگ برتر را داده‌اند.
وی افزود: ۱۴۰ داور برای قضاوت در لیگ برتر انتخاب شده‌اند که تعداد آنها بسیار زیاد و حیرت‌انگیز است. در گذشته ما مدام کمک داور بودیم و آنقدر پرچم کمک داوری در دست‌هایمان می‌گرفتیم که دست‌هایمان پینه می‌بست تا اینکه یک روز بخت با من هم یار شد و داوری به ما ‌رسید.
کارشناس داوری فوتبال با اشاره به شرایط سخت برای ارتقای داوران گفت:‌در گذشته اینگونه نبود یک داور یک شبه داور ملی شود. برای اینکه یک داور درجه ۳ تبدیل به داور درجه ۲ شود باید حداقل سه مرحله را در دو سال می‌گذراند اما اکنون ظاهراً ارتقای داوران کیلویی شده است که فکر می‌کنم علت این مسئله انتخابات فدراسیون فوتبال است که در پیش داریم. برای جلب رضایت رؤسای هیأت‌ها به داوران قضاوت داده می‌شود و اینگونه است که شاهد چهره‌های جدید داوری در لیگ برتری هستیم.
سلیمانی گفت: کجای دنیا در هشت هفته این همه اشتباه داوری رخ می‌دهد؟ داوران باید پله پله رشد و پیشرفت کنند. اکنون هم برای کاهش اشتباهات داوری اول باید آموزش خوب به داوران بدهیم زیرا آب از سرچشمه گل‌آلود است دوم اینکه برای قضاوت بهتر داوران نخبه و برگزیده را برای قضاوت در لیگ برتر انتخاب کنیم. باید به داوران باتجربه و ملی اعتماد بیشتری کرد و چینش داوران براساس شایستگی‌ صورت بگیرد.
انتهای پیام/۴