خطیب موقت نماز جمعه بیرجند:

قطعا ۴۰ سال دوم انقلاب شیرین تر از ۴۰ سال اول برای مردم ایران خواهد بود/ تولیدکنندگان برای شروع یک فعالیت اقتصادی نه تنها از هفت خان بلکه باید از هفتاد خان عبور کنند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: دولت باید موانع تولید را در این جنگ اقتصادی از سر راه تولیدکنندگان بردارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بیرجند اظهار کرد: فلسفه بعثت همه انبیاء الهی قسط و عدالت است و ما نیز در این مسیر باید گام برداریم.
وی گفت: اعتقادات و اعمال و رفتار ما با دین سنجیده می شود لذا دین و قرآن و دستورات خدا میزان است وکسانی که نمی‌خواهند به عدالت و قسط عمل کنند اسلام به شدت با آنها برخورد می‌کند چرا که آنها با فلسفه بعثت انبیا و نظام الهی مقابله می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه به صورت طبیعی عده ای در برابر عدالت ورزی در جامعه اسلامی می ایستند، افزود: نکته قابل تأمل این است که ایجاد عدالت، قسط و مقابله با متجاوزان نیازمند قدرت در عرصه های مختلف است.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: ما امروز از نظر نیروی انسانی در جایگاه رفیع قرار داریم و کارشناسان غربی نیز از وجود انسانهای توانمند در ایران تعریف و تمجید می‌کنند لذا کشور از این سرمایه عظیم برخوردار است و مدیران نیز از این فرصت ها استفاده و از توان افراد صاحب نظر بهره مند شوند.
حجت الاسلام نوفرستی بیان کرد: به طور قطع چهل سال دوم انقلاب بهتر از چهل سال اول خواهد بود و دشمنان چهل سال تلخ را در پیش رو ی خود خواند دید.
وی خاطرنشان کرد: مسئله اقتصادی و فرهنگ نیز از مسائل اساسی کشور است و دشمنان اعتراف دارند نظام اسلامی را نمی‌توان با جنگ به مقابله پرداخت و تنها راه آن نفوذ است.
نوفرستی یاد آور شد: لذا باید‌ در این خصوص مراقبت کرد و مسئولان و مردم اجازه نفوذ را به دشمن ندهند که مهمترین مسئله نفوذ بحث حجاب است که همه‌ی مردم و مسئولین در قبال این مسئله وظیفه دارند.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در روزهای پایانی سال جاری بیان کرد: دقت شود که افرادی که دلسوز نظام و بر اساس شاخصه های قرآن و رهبران الهی عمل می کنند انتخاب شوند
وی افزود: فردی که تفکر لیبرالی دارد نمی تواند در مجلس به فکر اجرای گام دوم انقلاب باشد.
نوفرستی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بارها به مساله اقتصادمقاومتی تاکید کردند اما برخی از قوانین لازم در پیچ و خم برنامه های مجلس مانده و زمینه عملیاتی کردن آن دچار آسیب هایی است.
انتهای پیام/۱۴۳