مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

قنات روستاهای رک و دهشیب افتتاح شد/ احیای ۲۸ قنات شهرستان خوسف طی یکسال گذشته

هنری گفت: قنات روستاهای رک و دهشیب شهرستان خوسف با 290 میلیون تومان اعتبار احیا شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، طی مراسمی پیش از ظهر امروز همزمان به دهه مبارک فجر با حضور مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی وتعدادی از مسئولان شهرستانی قنات روستاهای رک و دهشیب شهرستان خوسف افتتاح شد.
مهدی هنری مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح قنات روستای رک و دهشیب خوسف که به مناسبت ایام دهه مبارک فجر انجام شد در جمع خبرنگاران، گفت: برای این دو پروژه که توسط بسیج سازندگی اجرا شده قنوات به طول ۳۰۷ متر احیا شده است.
وی با بیان این‌که ۲۹۰ میلیون تومان برای احیای قنوات هزینه شده، افزود این دو روستا شبکه آب شرب نداشته و با تانکر آبرسانی می‌شوند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: احیای قنات این دو روستا باعث تامین آب شرب ۵۰ خانوار در این روستاها نیز شده است.
هنری عنوان کرد: در روستای دهشیب قنات روستا کاملا خشکیده بوده که پس از اجرای کیفی پروژه و احیای ۲۳۰ متر از طول آن، آب جاری شده است.
وی دبی آب را حدود ۲ لیتر بر ثانیه دانست و گفت: احیای قنوات موجب خوشحالی مردم روستا شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در روستای رک نیز که بدلیل عبور مسیر قنات از زیر منازل روستا، آب دچار آلودگی بوده که با احیای قنات و اصلاح مسیر، آب شرب با کیفیت در قنات جاری شده است.
هنری خاطرنشان کرد: احیای قنوات باعث انگیزه بخشی به مردم روستا شده و زمینه برگشت تعدادی از خانوارهای روستا را فراهم کرده است.
وی عنوان کرد: در یکسال گذشته احیای تعداد ۲۸ رشته قنات در شهرستان خوسف توسط بسیج سازندگی سپاه انصار الرضا (ع) اجرایی شده است.
انتهای پیام/۱۲۷