با حضور فرمانده سپاه خراسان‌جنوبی؛

قنات روستای سیدان افتتاح شد/ کمک مردم به جهش تولید با ماندگاری در روستاها

قنات روستای سیدان خوسف به نمایندگی از 9 پروژه عمرانی استان به صورت همزمان با سراسر کشور و با حضور فرمانده سپاه استان، مسئول بسیج سازندگی و مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و تعدادی از مسئولانی شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز قنات روستای سیدان خوسف به نمایندگی از ۹ پروژه عمرانی استان به صورت همزمان با سراسر کشور و با حضور فرمانده سپاه استان، مسئول بسیج سازندگی و مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و تعدادی از مسئولانی شهرستانی افتتاح شد.
سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح قنات روستای سیدان شهرستان خوسف در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: احیای قنوات با عث نجات مردم از شرایط کم آبی و رونق کشاورزی در روستاها می‌شود.
وی افزود: احیای قنوات باعث رونق یافتن دامداری و کشاورزی شده و مردم علاقه بیشتری برای حضور در روستا پیدا می‌کنند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی بیان کرد: ماندگاری مردم در روستا به جهش و رونق تولید کمک خواهد کرد.
قاسمی عنوان کرد: قنات روستای سیدان حدود ۱۲ سال قبل خشک بود که خوشبختانه با کمک تمامی دوستان در بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی احیا شد و امروز شاهد بهره‌برداری از قنات روستای سیدان بودیم.
نکته جالب و قابل توجه در مراسم افتتاح امروز باز کردن گره چفیه‌های وصل شده به یکدیگر به جای بریدن روبان بود. باز کردن گره‌هایی که معنایش گره کشایی از مشکلات مردم است.
انتهای پیام/۱۲۷