رئیس شورای شهربیرجند:

قوانین در حوزه اختیارات شورا بازنگری شود

رئیس شورای شهربیرجند با بیان این‌که امروز در مورد برخی مصادیق قضایی استدعای پیگیری داریم، گفت: امروز شاهد انباشت قوانین متعدد هستیم که نیازمند احیا، بروزرسانی و تنقیح قوانین هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ابراهیم تقی زاده رئیس شورای شهر بیرجند عصر امروز در شورای اداری خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: من وظیفه دارم به اقتضای خدمت گذاری در شورای شهر بیرجند از نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تشکر کنم که گره کشای مردم هستند.
وی افزود: هم چنین از استاندار خراسان‌جنوبی و تیم اجرایی ایشان که امروز یک فرصت بی نظیری را ایجاد کردند و از زمان مسئولیت ایشان شاهد تحولات و توسعه هستیم قدردانی می کنم.
قوانین احیا و بروزرسانی شوند
رئیس شورای شهر بیرجند خاطرنشان کرد: در برخی از مصادیق، درخواست پیگیری داریم چراکه شاهد انباشت قوانین متعدد هستیم که نیاز به احیا، بروزرسانی و تنقیح قوانین داریم.
تقی‌زاده با بیان این‌که امروز در مورد برخی مصادیق قضایی استدعای پیگیری داریم، گفت: امروز شاهد انباشت قوانین متعدد هستیم که نیازمند احیا، بروزرسانی و تنقیح قوانین هستیم.
قوانین در حوزه اختیارات شورا مورد بازنگری قرار بگیرد
وی ضمن تاکید بر این‌که صدور برخی بخشنامه‌ها تسهیل‌کننده و گره‌گشا است؛ یادآورشد: در بخشی از آنچه که مربوط به حوزه کاری ما است و نقش منتخبین شوراها، اختیارات اندکی را در قانون مشاهده می‌کنیم که باید مورد بازنگری قرار گیرد.
رئیس شورای شهر بیرجند با بیان این‌که انسجام زیادی در خراسان جنوبی است، افزود: تلاش قوه قضائیه برای رونق اقتصادی بر کسی پوشیده نیست که امیدواریم این آهنگ در استان توسعه خوبی داشته باشد.
تقی زاده بیان کرد: شاهد سفر رئیس بنیاد مستضعفان در کشور بودیم وبا ورود آقای فتاح و هماهنگی هایی که صورت گرفت تشکر می کنم و این سبب شد بخش اعظمی از هزینه‌های مزایده ها صرف پروژه های اقتصادی می شود و این جای تقدیر دارد.
وی با اشاره به این‌که بخش اعظمی از هزینه‌های عواید ناشی از مزایده‌، امروز در استان صرف پروژه‌های اقتصادی می‌شود، یادآورشد: امیدواریم کمیسیون‌های ماده واحده و برخی از قوانین مورد احیا قرار گیرد.
انتهای پیام/ ۵