قیـام ۱۵ خـرداد بیـانگـر ماهیـت دینـی و مـردمـی انقـلاب اسـلامـی ایـران

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در آستانۀ قیام خونین یوم الله ۱۵ خرداد با صدور بیانیه‌ای قیـام ۱۵ خـرداد را بیـانگـر ماهیـت دینـی و مـردمـی انقـلاب اسـلامـی ایـران عنوان کرد.

به گزارش خاورستان ، در این بیانیه آمده است… یوم الله ۱۵ خرداد یکی از روز‌های سرنوشت ساز در تاریخ ایران اسلامی است. روزی که مردم مؤمن و دیندار ایران برای دفاع از مرجعیت به میدان آمده و با نثار خون خود، وفاداری خویش به اسلام را به نمایش گذاشتند.
حماسه ۱۵ خرداد با الهام از مکتب عاشورا محقق شد. سخنرانی تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در روز عاشورا و دستگیری ایشان توسط مزدوران رژیم طاغوت، مردم ولایتمدار و عزادار امام حسین (ع) را به میدان آورد، خون‌های مطهری بر زمین ریخته شد، اما این خون‌ها جوشید و زمینه ساز پیروزی نهضت حضرت امام خمینی (ره) در بهمن ماه ۵۷ گردید.
کسانی که در ۱۵ خرداد به امام و مرجعیت لبیک گفتند مردمی بودند که با انگیزه دینی و اعتقادی قیام کردند و هیچکدام از احزاب و گروه‌های سیاسی در آن نقش آفرین نبودند بنابراین ۱۵ خرداد که به تعبیر امام مبدأ نهضت اسلامی است ، بیانگر ماهیت دینی و مردمی انقلاب اسلامی است که باید برای همیشه زنده بماند.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم و همیشه جاوید ۱۵ خرداد، این یاران صدیق امام روح الله بر استمرار راه نورانی آنان تاکید نموده و اعلام می‌دارد، امروز تجلی ادامه راه شهدای ۱۵ خرداد در اطاعت از ولایت امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای بوده و حضور در انتخابات پیش رو نیز ادامه راه قیام خونین ۱۵ خرداد می‌باشد.
یقینا راهی که شهدای ۱۵ خرداد گشودند ، هرگز فراموش شدنی نیست و با لطف الهی زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم (عج) خواهد شد.
این شورا همچنین اعلام می‌کند مراسم بزرگداشت قیام ۱۵ خرداد در تمامی شهرستان‌های سطح استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. این مراسم در بیرجند، ساعت ۲۰:۳۰ روز شنبه ۱۵ خردادماه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید علی اسدی در فضای باز آستان مقدس امامزادگان باقریه و با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی برگزار می‌گردد.
انتهای پیام / ۳