وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

قیمت داروهایی که مشابه داخلی دارند تغییر می‌کند/ سقف افزایش قیمت برخی داروها بین ۹ تا ۱۲ درصد است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: داروهایی که مشابه داخلی دارند با تغییر قیمت مواجه و آن‌هایی که مشابه داخلی ندارند با قیمت قبل ارائه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بیرجند اظهار کرد: افتتاح پروژه‌های درمانی و سلامت در دولت تدبیر و امید یکی از اقدامات خوبی است که در کشور انجام می‌شود.
وی با اشاره به این‌که یکی از مهم‌ترین اهداف هفتمین سفرم به خراسان جنوبی در جریان قرارگرفتن از مشکلات روزمره مردم است، تصریح کرد: انتطارمان آن است که همه پروژه‌هایی که برای خدمت به مردم است موجبات رضایت آنان را فراهم آورد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: ساختمان دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یکی از مجموعه‌های مجهز با اساتید بسیار جوان و فعال است که امشب به بهره‌برداری رسید.
هاشمی با بیان این‌که تعداد دانشجویانی که در این دانشگاه جذب می‌شوند به بیش از دو برابر افزایش یافته است، عنوان کرد: خراسان جنوبی استان مرزی در شرق کشور است که در زمینه ارتقای دانش و مهارت برای افراد بومی این استان تلاش می‌شود.
وی به تغییر قیمت داروها در کشور اشاره‌ای داشت و افزود: داروهایی که مشابه داخلی دارند با تغییر قیمت مواجه و آن‌هایی که مشابه داخلی ندارند با قیمت قبل ارائه خواهند شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: برخی از داروهای داخلی با نوسان قیمت مواجه شدند و سقفی که دولت برای افزایش قیمت این داروها مصوب کرده بین ۹ تا ۱۲ درصد در نظر گرفته شده است.
هاشمی افزود: حدود ۹ هزار قلم دارو در کشور وجود دارد که از این تعداد، یک‌هزار و ۴۰۰ قلم دارو افزایش قیمت داشته و طبق اطلاعات رسیده در تأمین داروها ۹.۷ درصد تغییر قیمت داشتیم.
وی اضافه کرد: دولت توانسته دارو را با همان ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان تأمین و حدود ۷۰ درصد خرید دارو برای یک سال انجام شده است.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۴/ ۴