قیمت میوه تنظیم بازار روی میز استاندار و دادستان

دادستان مرکز استان طی تماس با استاندار تصمیم گرفتند برای پایین‌آمدن قیمت میوه تنطیم بازار جلسه تشکیل دهند و این موضوع مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خاورستان، دادستان مرکز استان خراسان جنوبی ساعت ۶ صبح امروز راهی میدان میوه و تره بار شد تا وضعیت میوه را از نزدیک رصد کند.
برخی از فروشندگان می‌گفتند: در مشهد قیمت سیب بین ۷ هزار تا ۹ هزار تومان است اما در بیرجند گران‌تر است.
تهوری معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در این خصوص گفت: امسال قرار بر توزیع میوه تنظیم بازار نبود و بعدا این تصمیم در سطح دولت گرفته شده به همین دلیل برای خرید سیب و پرتقال دیر اقدام‌کردیم.
وی افزود: اگر این موضوع در آبان‌ماه انجام می‌شد مباشر خرید می‌توانست با سطح قیمت پایین‌تری میوه‌ها را خریداری کند.
فروشندگان میدان میوه و تره بار اعلام کردند: هر کاسبی که بگوید با سود ۲۵ درصدی میوه را می‌فروشد، دروغ می‌گوید و بین ۳۵ تا ۴۵ درصد سود از مشتریان می‌گیرند.
وقتی علت گران‌فروشی را از کسبه جویا شدیم گفتند: مجبورم‌؛ نمی‌توانم با ۲۵ درصد سود مغازه را بچرخانم؛ هرچه میوه‌فروشی‌های دیگر عرضه کنند، من نیز ‌با همان قیمت می‌فروشم.
حجت‌الاسلام نسائی دادستان مرکز استان گفت: کسی حق ندارد با سود ۳۵ یا ۴۵ درصد میوه بفروشد؛ دستگاه‌های متولی بازرسی را در نوروز تشدید کنند.
در ادامه؛ دادستان طی تماسی با استاندار تصمیم گرفتند برای پایین‌آمدن قیمت میوه تنطیم بازار جلسه تشکیل دهند و این موضوع مجدد مورد بررسی قرار گیرد.
این‌طور که ‌گفته می‌شود جهت جلوگیری از صادرات و عرضه میوه‌های تنطیم بازار به تدریج شاهد روند کاهشی قیمت‌ها خواهیم بود.
بازدید از سردخانه، مقصد بعدی حجت‌الاسلام نسائی دادستان بیرجند بود.
انتهای پیام/۴
باشگاه خبرنگاران جوان خراسان جنوبی