رئیس اتحادیه نانواداران خراسان جنوبی:

قیمت نان در خراسان جنوبی افزایش می‌یابد/ مشکل، کمبود آرد نیست

مرادی گفت: هزینه‌های سربار یک نانوایی بیش از ۵۵ درصد است اما طبق توافقی که در استان برای کارشناسی قیمت نان انجام شده مقرر شد افزایش قیمت نان فقط هزینه‌های سربار را بپوشاند و به گونه‌ای باشد که نانواداران متضرر نشوند.

اکبر مرادی رئیس اتحادیه نانواداران خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد افزایش قیمت نان در خراسان جنوبی، اظهار کرد: از پایان سال ۱۳۹۸ که نرخ نان افزایش داشته تاکنون که هزینه‌های جانبی نانوایی‌ها افرایش داشته، قیمت نان تغییری نکرده است.
وی افزود: تمام هزینه‌های جانبی نانوایی‌ها از افزایش قیمت خمیرمایه گرفته تا افزایش دستمزد کارگر، قیمت نمک، اجاره‌بها، آب، برق، گاز و حامل‌های انرژی افزایش داشته است.
رئیس اتحادیه نانواداران خراسان جنوبی بیان کرد: کمیته کارشناسی در رابطه با افزایش قیمت نان در استان تشکیل شده و منتظر دستور استاندار برای اجرایی‌شدن افزایش قیمت نان هستیم.
مرادی عنوان کرد: مقرر شده بود بعد از ماه مبارک رمضان قیمت نان در خراسان جنوبی افزایش داشته باشد.
وی اظهار کرد: احتمال دارد طی روزهای آینده قیمت جدید نان در خراسان جنوبی اعلام شود.
رئیس اتحادیه نانواداران خراسان جنوبی گفت: در تهران قیمت نان تا ۵۰ درصد افزایش داشته است.
مرادی بیان کرد: تعرفه هزینه‌های جانبی نانوایی‌های کشور در تمام استان‌ها به یک اندازه است و هیچ تفاوتی بین استان تهران با سایر استان‌ها وجود ندارد و هزینه‌ها طبق قانون پرداخت می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر مشکلی در مرکز استان در بحث کمبود آرد در نانوایی‌ها وجود ندارد.
رئیس اتحادیه نانواداران خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر نانواداران استان منتظر هستند قیمت جدید نان اعلام شود؛ این افزایش قیمت نان، افزایش به حقی است چراکه فقط قرارشده هزینه‌هایی که سربار نانوایی‌ها شده در افزایش قیمت نان دخیل باشد و تأثیری به حال شخص نانوا ندارد.
مرادی گفت: با افزایش قیمت نان قرار است برخی از هزینه‌های جانبی نانوایی‌ها در وضعیت فعلی پوشانده شود.
وی با بیان این‌که هم‌اکنون قیمت نان، همان قیمت مصوب قبل است، خاطرنشان کرد: طبق کارشناسی که در کمیته کارشناسی خراسان جنوبی برای افزایش قیمت نان انجام شده، هزینه‌های سربار یک نانوایی بیش از ۵۵ درصد است اما طبق توافقی که در استان انجام شده کارشناسی قیمت نان به گونه‌ای مطرح شده که نانواداران متضرر نشوند و افزایش قیمت نان فقط هزینه‌های سربار را بپوشاند.
رئیس اتحادیه نانواداران خراسان جنوبی عنوان کرد: درصد افزایش قیمت نان در خراسان جنوبی مشخص نیست و قرار بوده در کارگروه در این خصوص بحث شود.
مرادی اظهار کرد: تا پایان هفته درصد افزایش قیمت نان در خراسان جنوبی مشخص خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴