قیمت نفت به کمتر از ۸۸ دلار کاهش یافت/ پیش‌بینی کاهش‌های بیشتر

قیمت نفت در بازارهای جهانی پس از انتشار گزارشی مبنی بر کاهش تقاضا برای نفت در سال جاری و سال آینده، به 87 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش خاورستان، فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه آژانس بین‌المللی انرژی برآورد تقاضا برای نفت را در سال جاری و سال آینده کاهش داد، قیمت نفت به کمتر از ۸۸ دلار در هر بشکه رسید.
با افزایش عرضه نفت و کاهش تقاضا نفت در جهان، قیمت نفت برنت از بالاترین رقم در ژوئن ۲۰۱۴ تاکنون ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است.
آژانس بین‌المللی انرژی روز گذشته اعلام کرد که رشد تقاضا برای نفت کمتر از انتظار خواهد بود و قیمت نفت ممکن است بیش از این کاهش یابد.
این نهاد بین‌المللی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که کاهش‌های اخیر قیمت نفت هم به علت عرضه است و هم تقاضا؛ برای اینکه عرضه کاهش یابد یا تقاضا افزایش، ممکن است کاهش بیشتر قیمت نفت نیاز باشد.
هر بشکه نفت برنت دریای شمال با کاهش ۱٫۵۱ دلاری ۸۷٫۳۸ دلار معامله شد. قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۱٫۲۱ دلار ۸۴٫۵۳ دلار در هر بشکه فروخته شد.
آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کاهش تقاضا برای نفت در سال جاری را ۲۵۰ هزار بشکه و برای سال آینده را ۹۰ هزار بشکه در روز اعلام کرده است.
انتهای پیام/