فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی خبر داد؛

كشف بیش از ۱۲۳ کیلوگرم تریاک و ۹۸ کیلوگرم حشیش در خراسان جنوبی

سردار فرشید گفت: مأموران انتظامی در بازرسی از یک خودرو در نهبندان؛ 98 کیلو و 500 گرم حشیش کشف کردند که متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شد.

به گزارش خاورستان، سردار ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر خراسان جنوبی با دریافت خبری مبنی بر انتقال محموله مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در محورهای فرعی شهرستان “نهبندان”، شناسایی و دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر را پیگیری کردند.
وی افزود: مأموران در عملياتی هدفمند و هوشمندانه یک سواری پژو ۴۰۵ حامل مواد مخدر را در محورهای فرعی شهرستان “نهبندان” شناسایی و به راننده خودرو دستور ایست دادند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: راننده سواری پژو با مشاهده مأموران بر سرعت خودرو افزود و متواری شد که طی عملیات پلیسی خودرو متوقف و راننده آن دستگیر شد.
سردار فرشید تصریح کرد: مأموران در بازرسی از خودرو ۹۸ کیلو و ۵۰۰ گرم حشیش کشف کردند که متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شد.
وی اظهار کرد: در اين رابطه یک خودرو توقيف شده است.
قاچاقچی ۱۲۳ کیلوگرم تریاک در “نهبندان” دستگیر شد
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: مأموران انتظامی شهرستان نهبندان اخباری مبنی بر دپوی مواد مخدر توسط سوداگران مرگ دریافت کردند که پیگیری موضوع و دستگیری متهمان در دستور کار پلیس قرار گرفت.
سردار فرشید افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، محل دپوی مواد مخدر را شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات ضربتی وارد مخفیگاه شدند.
وی تصریح کرد: مأموران در بازرسی و پاک سازی محل ۱۲۳ کیلو و ۹۶۰ گرم تریاک کشف و یک متهم را دستگیر و به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی کردند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر و هرگونه بی‌نظمی و اخلال در نظم عمومی، با مرکز فوريت‌های پليسی ۱۱۰ تماس و موضوع را به پليس اطلاع دهند.
کشف بیش از ۵۵ کیلوگرم تریاک در “سربیشه”
حسين تقی‌زاده جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه گفت: با دریافت خبری مبنی بر حمل و جابه‌جایی مواد مخدر در محورهای فرعی شهرستان سربيشه، شناسایی و دستگیری سوداگران مرگ در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی افزود: مأموران هنگام گشت زنی در محورهای فرعی شهرستان سربيشه به یک سواری پراید مشکوک شدند كه با علائم هشدار دهنده به راننده آن دستور ايست دادند و با اقدامات پليسی خودرو را متوقف كردند.
جانشين فرمانده نیروی انتظامی سربيشه گفت: مأموران در بازرسی از خودرو و پاکسازی محل، ۵۵ كيلو و ۶۵۰ گرم تریاک کشف کردند.
تقی‌زاده بر مبارزه بی‌امان با ناامن‌کنندگان جامعه و سوداگران مرگ تأکید و خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شد.
کشف ۸۰۰ کیلوگرم ماهی به ارزش ۲۴۰ میلیون ریال در “طبس”
محمود علیپور فرمانده نیروی انتظامی شهرستان طبس گفت: مأموران نیروی انتظامی شهرستان طبس هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک پراید وانت مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو ۸۰۰ کیلوگرم ماهی بدون مجوزهای قانونی کشف کردند که ارزش ریالی آن بنا بر نظریه کارشناسان بالغ بر ۲۴۰ میلیون ریال برآورد شد.
فرمانده نیروی انتظامی طبس گفت: مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
علیپور با بيان اين‌كه مبارزه با قاچاق دام و طیور در دستور كار پليس قرار دارد و با هرگونه قاچاق برابر قانون برخورد خواهد شد؛ از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوک٬ مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.
کشف ۱۰ تن و ۲۳۰ کیلوگرم سبوس قاچاق در “بيرجند”
جواد بخشی سرپرست پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی گفت: مأموران پليس امنيت اقتصادی خراسان جنوبی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی، در بازرسی از کامیون ۱۰ تن و ۲۳۰ کیلوگرم سبوس قاچاق و فاقد مجوز حمل را کشف کردند که بنا برنظریه کارشناسان ارزش ریالی سبوس قاچاق بالغ بر ۴۵۰ میلیون ریال برآورد شد.
سرپرست پليس امنيت اقتصادی خراسان جنوبی گفت: مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگير کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
بخشی خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی با جديت از سوی پليس دنبال می‌شود و با توجه به نقش بی‌بديل شهروندان در دستاوردهای پليس، ضروری است همکاری آنان در اين زمينه، بيش از گذشته با مأموران تداوم يابد و هرگونه موارد مشکوکی را از طريق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان “سربیشه”
حسین تقی‌زاده جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه گفت: مأموران شهرستان سربیشه در راستای تأمین امنیت اجتماعی، طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پليسی چند نقطه آلوده را در شهرستان سربیشه كه به محل پاتوق فروش موادمخدر تبديل شده بود؛ شناسايی كردند.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی سربیشه گفت: مأموران با هماهنگی مقام قضائی وارد مخفیگاه خرده‌فروشان مواد مخدر شدند و در بازرسی و پاکسازی از محل ۱۵۰ گرم انواع مواد مخدر کشف و ۸ متهم را دستگير کردند.
تقی‌زاده با اشاره به این که مأموران در این رابطه ۸ متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده فعاليت‌های مشكوک به ويژه در زمينه توزيع انواع موادمخدر، مراتب را به مركز فوريت‌های پليسی ۱۱۰ اعلام كنند.
کشف احشام و سوخت قاچاق در “سربیشه”
حسین تقی‌زاده جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه گفت: مأموران نیروی انتظامی شهرستان سربيشه در اجرای طرح مبارزه با قاچاق احشام و سوخت قاچاق، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به ۲ اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودروها را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: مأموران در بازرسی از خودروها ۸ رأس گوسفند فاقد مجوز دامپزشكی و یک‌هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت خارج از شبکه توزیع فرآورده‌های نفتی كشف کردند كه ارزش ريالی آن‌ها بنا بر نظریه كارشناسان مربوطه بالغ بر ۳۸۰ ميليون ريال برآورد شد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی سربيشه گفت: مأموران در این رابطه ۲ خودرو توقيف و ۲ متهم دستگير كردند که متهمان دستگير شده به همراه پرونده جهت سير مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
تقی‌زاده خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق كالا و احشام، با جديت از سوی پليس دنبال می‌شود و با توجه به نقش بی‌بديل شهروندان در دستاوردهای پليس، ضروری است همکاری آنان در اين زمينه، بيش از گذشته با مأموران تداوم يابد.
انتهای پیام/۴