مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

لبیک جهادگران خراسان‌جنوبی به فرمایشات رهبر انقلاب/ بسیج سازندگی بار دیگر برای مقابله با کرونا به میدان آمد

هنری گفت: تمامی گروه‌های جهادی بسیجی خراسان‌جنوبی به فرمان رهبری لبیک گفته و اعلام آمادگی کردند تا بار دیگر در میدان مقابله با این ویروس منحوس رفاه و آرامش را به هم استانی‌های خود بازگردانند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سوم آبان ماه، اظهار کرد: در راستای لبیک به فرمایشات مقام عظمای ولایت در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، بلافاصله جلسات شورای جهادی شهرستان‌ها برای برنامه‌ریزی، هماهنگی و اولویت‌بندی عرصه‌های مورد نیاز در هر شهرستان برا مقابله با این ویروس منحوس برگزار شد و موارد ذکر شده در ذیل مطابق با نیاز ستاد مبارزه با کرونا در هر شهرستان در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در هر شهرستان بر اساس اعلام نیاز شبکه‌های بهداشت و ستاد کرونا نسبت به حضور جهادگران در عرصه‌های پیشنهادی آنها به کارگیری خواهند شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: تمامی گروه‌های جهادی بسیجی استان به فرمان رهبری لبیک گفتند و اعلام آمادگی کردند تا با حضور پرشور و پر رنگ خود بار دیگر در میدان مقابله با این ویروس منحوس رفاه و آرامش را به هم استانی‌های خود بازگردانند.
هنری عنوان کرد: امروز سنگر دفاع، پشتیبانی و حمایت از مدافعان سلامت است و با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی در سطح استان و بستری در بیمارستان‌ها و دشواری کار مراقبت از بیماران کرونایی با استفاده از ظرفیت نیروهای جهادی آموزش‌دیده جهت کمک به کادر درمان با حضور در بیمارستان‌ها وارد میدان خواهند شد تا بار سنگین از دوش مدافعان سلامت بردارند.
وی از اعلام آمادگی کارگاه‌های خیاطی بسیج سازندگی خبر داد و افزود: این کارگاه ها در بحث تولید ماسک آماده همکاری و برآورده کردن نیاز استان هستند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: در خصوص مشکلات اقتصادی و آسیب دیدگان حوزه کسب و کار از این بیماری منحوس نیز همچون گذشته بر مبنای نیاز خانواده‌های آسیب‌دیده خدماتی از جمله تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و واگذاری وام قرض الحسنه (مذاکره با خیرین جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال) در دستور کار قرار گرفت.
هنری خاطرنشان کرد: بیش از ۵ هزار جهادگر بسیجی در زمینه ضد عفونی معابر، کنترل سلامت مسافران، تغسیل و تدفین متوفیان کرونا، آموزش چهره به چهره جهت پیشگیری از کرونا، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی(ماسک،گان،لباس بیمارستانی و ..) و مواد ضدعفونی کننده و ماسک به صورت رایگان در مناطق محروم از محل کمک‌های مجمع خیرین استان و محرومیت‌زدایی فعالیت داشتند.
انتهای پیام/۱۲۷