فرماندار شهرستان بیرجند تاکید کرد

لزوم آموزش مهارت های زندگی در سنین پایین

فرماندار شهرستان بیرجند گفت: به دلیل متفاوت بودن مشکلات خانواده ها برای اینکه بتوان نتیجه گرفت و نتیجه ها را عملیاتی کرد و سازمان های متولی بتوانند ورود پیدا کنند باید مهارتهای لازم در سنین پایین به جوانان آموزش داده شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند صبح امروز در جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان بیرجند در محل سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: اگربهزیستی را به عنوان یک مداخله گر در آسیب‌های اجتماعی در نظر بگیریم مشابه نقش یک بیمار است که به پزشک مراجعه می‌کند.
وی افزود: انتظار است وقتی به مرحله مداخله گری می‌رسد با توجه به شرایط روحی و روانی و وضعیت خانواده ها، وقتی خانواده ای با مشکل مواجه شد توصیه می‌کنیم به مشکلات خود برگردند و راه کارهای رسیدن به تفاهم را بررسی کنند.
فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه آموزش‌های قبل ازدواج بسیار خوب اما دیر است، تصریح کرد: به دلیل متفاوت بودن مشکلات خانواده ها برای اینکه بتوان نتیجه گرفت و نتیجه ها را عملیاتی کرد و سازمان های متولی بتوانند ورود پیدا کنند باید مهارتهای لازم در سنین پایین به جوانان آموزش داده شود.
ناصری با بیان اینکه مهارت های حل مسأله ای که در سطح کلان کار شده است بایستی در سیستم آموزشی نیز تزریق شود، بیان کرد: وقتی مهارت حل مسأله را یاد نگیریم هرچند انسان خوبی باشیم به بن بست می‌خوریم و کوهی از مشکلات روبرویمان خواهد بود.
وی عنوان کرد: بنابراین اگر پژوهشی شده این پژوهش ها حداقل در سطح استان اجرا شود و با تلفیق مطالبات انجام شده اولویت ها را در حوزه آسیب های اجتماعی بررسی کنیم.
فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه همان طور که به فرزندان ما به آموزش جبر و احتمال نیاز دارند باید کاربرد جبر و احتمال را در زندگی روحی و روانی خود نیز یاد بگیرند،گفت: وقتی خانواده ای با یکسری کمبودهایی مواجه است طبیعی بوده که فرزندان همه چیزهایی که نیاز است آموزش ببینند را از مراجع غیر رسمی و غلط یاد می‌گیرند در نتیجه تمایل به ازدواج در سنین پایین بالا می‌رود.
ناصری خاطر نشان کرد: بایستی نمودارهایی تهیه شود تا بتوان بهتر برنامه ریزی کرد و بهتر به نتیجه رسید.
انتهای پیام/ ۱۳۵