دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی مطرح کرد

لزوم اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر/ بیش از ۸۲۰ نوع مواد مخدر صنعتی و سنتی شناخته شده است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت: هیچ دستگاه و ارگانی نمی تواند به تنهایی با مواد مخدر مبارزه کند لذا امروز یکی از مهمترین دغدغه ها، اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی صبح امروز در همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر ضمن ضمن گرامی داشتن یا شهدا، اظهار کرد: خراسان جنوبی، استانی مرزی با ۴۶۰ کیلومتر مرز مشترک با بزرگترین تولیدکننده موادمخدر در دنیا، سومین استان پهناور و در همسایگی با سیستان و بلوچستان به مکانی برای ترانزیت و حمل و نقل مواد مخدر تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال ٢٠١٧ در افغانستان ٩ هزار تن تریاک تولید شده است، افزود: بنابر آمار سال ۹۰ در خراسان جنوبی ۱۹ هزار معتاد که ۱۶ هزار مرد و ۳ هزار زن هستند، وجود دارد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت: امروز کشورهای منادی آزادی و حفظ بشریت با حضور خود در افغانستان خلاف این شعار را نشان داده و جز خفت چیزی به همراه نداشته اند.
زندی با بیان اینکه کاشت و داشت مواد مخدر ۴ هزار درصد رشد داشته است، تصریح کرد: امروز مواد مخدر منحصر به تریاک نیست و برابر اعلام رسمی سازمان بین الملل بیش از ۸۲۰ نوع مواد مخدر صنعتی و سنتی شناخته شده است که خطرناک ترین آنها شیشه است.
وی با بیان اینکه مواد مخدر از هر دری وارد شود آبرو و ناموس را با خود می برد، افزود: اگر کوچکترین غفلت را نسبت به عواطف خانوادگی خودمان داشته باشیم چه بسا که این پدیده شوم جلوی خانه ما هم خیمه خواهد زد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت: مردم ما در ۸ سال دفاع مقدس در راستای منویات امام خمینی (ره) نگذاشتند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد لذا امروز یکی از مهمترین دغدغه ها اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر است.
زندی با بیان اینکه هیچ دستگاه و ارگانی نمی تواند به تنهایی با مواد مخدر مبارزه کند، خاطرنشان کرد: از سفیران مبارزه با مواد مخدر از سراسر استان استدعا داریم، اطلاع رسانی کنند که مواد مخدر و اعتیاد جز سیاهی و فقر چیز دیگری به همراه ندارد.
وی با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر از تب کریمه کنگو بدتر است، افزود: امروز مواد مخدر دیگر شوخی ندارد، مبارزه با این خطر در وهله اول متوجه ما مسئولان است چرا که دشمن نسل جوان جامعه ما را هدف اصلی خود قرار داده است.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم از خانواده‌های شهدا و جانبازان عرصه مبارزه با مواد مخدر و دستگاه‌هایی که در این امر فعال بوده و همکاری شایسته‌ای داشتند، تقدیر و تشکر به عمل آمد.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۱۱/