نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تاکید کرد

لزوم استفاده از شیوه‌های نوین رسانه‌ای برای انتقال پیام کربلا

آیت الله عبادی گفت: امروز اگرچه مشکلاتی وجود دارد اما ابزارهای دیگری نیز وجود دارد که نعمت‌های خدا است و باید از آن به خوبی بهره‌برداری کرد که البته اصل بهره‌برداری از آن‌ها، ابتکار است.

به گزارش خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند، در دیدار با آقای آبفروش دبیر جامعه ایمانی مشعر، اظهار کرد: از زحماتی که به صورت فنی و با همه مشکلات موجود در راستای برگزاری مراسمات محرم انجام می دهید قدردانی می کنم که امیدواریم خداوند به شما جزای خیر دهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: جریان ویروس کرونا شاید در آینده موانع و مشکلات دیگری نیز پیش آورد اما برای ما یک تجربه جدید است، لذا باید با مشاوره و رعایت اصول و تمرین، خود را با هر شرایطی مطابقت دهیم تا محرم ما، محرم باشد، زیرا کُلُّ شَهر محرم، کُلُّ یُوم عاشورا و کُلُّ اَرض کربلا است.
آیت الله آقای عبادی تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی کرد تا چگونه می‌توان در این شرایط خاص پیام کربلا را رساند و ظالم و مظلوم را معرفی و جبهه جهاد و مبارزه علیه ظلم را تجهیز کرد.
وی ادامه داد: احیای روضه‌های خانگی، تصرف فضای مجازی، مجهز کردن رسانه ملی در سطح کشور و حتی خارج از کشور، استفاده از بهترین سخنرانان با تعیین وقت مشخص و اطلاع رسانی به موقع را می‌توان در شرایط خاص امسال مورد توجه قرار داد.
امام جمعه بیرجند بیان کرد: امروز اگرچه مشکلاتی وجود دارد اما ابزارهای دیگری نیز وجود دارد که نعمت‌های خدا است و باید از آن به خوبی بهره‌برداری کرد که البته اصل بهره‌برداری از آن‌ها، ابتکار است.
آیت الله عبادی با اشاره به این‌که باید متناسب با زمان، شرایط را بسنجیم و بر اساس آن طرح دهیم، گفت: امیدواریم امسال تجربه خوبی را در محرم پیاده کنیم که هم عذر آنهایی که به نحو خاصی عمل م‌ کنند، دستشان کوتاه شود و هم جبهه دشمن که طمع کردند مراسمات ما را تعطیل کنند، ناامید گردند.
وی افزود: محرم یک برنامه ویژه است که هم نماز جمعه و جماعات را احیا خواهد کرد و هم خودش را به خوبی سرپا نگه خواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از این‌که سر جای خود نمی‌نشینید و دست روی دست نمی‌گذارید بلکه در جهت تولید محتوا و طرح‌های جدید گام برمی‌دارید نیز تشکر میکنم.
انتهای پیام/۱۲۷