نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد:

لزوم بازنگری و بازگشت به اساس خانواده برای رسیدن به تمدن اسلامی

آیت الله با اشاره به اینکه بنیان اصلی یک جامعه سالم به زن بر می گردد، گفت: ما به تمدن اسلامی وقتی خواهیم رسید که هم بازنگری و هم بازگشت به اساس خانواده که زن است داشته باشیم.

به گزارش خاورستان،آیت الله سیدعلیرضا عبادی در دیدار با هیئت اندیشه ورز فعالان قرآنی استان که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد، اظهار کرد: قرآن رابط بین زمین و آسمان است و قرائت، تفسیر و حفظ و ترجمه قرآن ثواب دارد اما نزول آن برای هیچکدام از این موارد نیست و اینها همه جنبه مقدماتی دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آنچه قرآن بر آن نازل شده است «فَیَنظُرَ کَیْفَ تَعْمَلُونَ»، گفت: مناسبت روز برزگ زن هم در این راستا است، هر چه مربوط به تکوین و عالم آفرینش است همه در جای خودش خوب و زیباست اما مربوط به خداست نه مربوط به بشر. استعداد است نه فعلیت.

وی بیان کرد: آنچه که ما می گویم روز زن و الگویش را حضرت زهرا(س) قرار می دهیم نه صرفاً مسئله جنسیتی است بلکه یعنی روزی که به عنوان سمبلیک انسان در جهت خودساختگی برابر استعدادهای فطری، عقلانی و  انواع استعدادهای انسانی، خود را ساخته باشد و این غیر از آن چیز دروغی است که غرب می گوید و حتی در کفرش هم نفاق می کند.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه استعدادهای که خداوند در وجود زنان از جهت سیر و تکامل و وصول به مقام عبودیت و بندگی آفریده است و اساس آن هم تقواست با حرف دیگران فرق می کند، ادامه داد: ما اگر به تمدن اسلامی باید برسیم همه راه های آن را به صورت دانش بنیان و مطابق فطرت و براساس الگوهای که در طول تاریخ بودند باید طی کنیم.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه زن مادر جامعه است و بنیان اصلی جامعه سالم به زن برمی گردد که مدیریت تشکیلات خانواده را و پرورش انسان می کند، تصریح کرد: این مردان بزرگی که در هر نوعی که بزرگی آنان از نظر عرفان، علم و تقوا و کمال قابل قبول است همه فرزندان زنان بزرگ هستند و ما وقتی به تمدن اسلامی خواهیم رسید که هم بازنگری و هم بازگشت به اساس خانواده که زن است داشته باشیم با کمالاتی که خدا در وجود او گذاشته و باید به فعلیت برسد.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) انسانی کامل بود که امام حسن عسکری(ع) در مورد مقام و مرتبه حضرت فاطمه زهرا (س) می‌فرمایند: «ما حجتهای خدا بر مخلوقین هستیم و جد ما حضرت فاطمه حجت بر ماست»، گفت: آنچه در آیه مباهله به عنوان مورد اتفاق شعیه و سنی و موقعیت حضرت زهرا(س) در این جریان اگر چه نقل حدیث شریف کساء برابر کتاب منتخب، تابع میزان اعتبار و سندش است اما اصل داستان متواتر است و فرق می کند باهم، در نقل حدیث نیز ملاحظه می کنید که زهرا(س) محور این مجموعه است وقتی به حضرت زهرا(س) متناوب ام ابیها گفته می شود در آن مطالبی خوابیده است و این که منحصر در قرآن نیز نیست، اسناد و کتب عتیق از نقلی که از قبیل کتاب ادریس از دوران خلقت حضرت آدم(ع) و متن او که کتابی که الان است و انوار مقدسه خمسه طیبه به صورت اشباح اولین چیزی که حضرت آدم(ع) می بیند در عرش وجود این بزرگواران است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، بیان کرد: وقتی حضرت آدم (ع) از خداوند می پرسد که این انوار چیست، خدا می فرماید اینها از فرزندان تو خواهند بود و تورا به خاطر اینها آفریدم، حتی مشاهداتی که به صورت علمی در کاوش های باستانی این انوار مقدسه که نام هایشان در لوح کشتی نوح، حافظ این کشتی بوده، در زمانی که شوروی کمونیسم متصدی ارتفاعات آرارات بود و این موضوعات کشف شد اصلا با دین میانه نداشت اما از نظر علمی ثابت شد.

وی ادامه داد: جایگاه حضرت زهرا(س) این است، آیه ایثار، آیه تطهیر همینطور، کسی نمی تواند اینها را انکار کنند، قرآن نیز می فرماید فرعونیان حضرت موسی(ع) را انکار می‌کنند اما در عین حال که انکار میکردند قبول داشتند، بر اساس اسناد شیعه و سنی که قرآن معجزه الهی است و وجوه معجزه بودنش در کتب  مربوطه بیان شده، چه تفسیر چه بحث های کلامی، یکی از آنها که علمای اهل سنت نیز به آن تصریح کرده اند که قرآن معجزه است سوره مبارکه کوثر است، ضمن اینکه وجود حضرت زهرا(س) را خداوند به عنوان منتّی بر پیامبرش می گذارد، حضرت زهرا(س) را به عنوان خیر کثیر نام می برد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی، اظهار داشت: لذا باید خیر و شر را بشناسیم، خیر کثیر و قلیل را بشناسیم، یکی از وجه های خیر کثیر که علمای اهل سنت به آیه پایان سوره کوثر اشاره می کنند وعده تکثیر نسل پیامبر از نسل حضرت زهرا(س) باشد، آن کاری که خدا کرده و اینی که فرزندان زهرا(س) را در کنار انواع خیر کثیری وجود دارد، کثرت نسل حضرت زهرا(س) است، آن هم نه در شرایط عادی، در شرایطی که فرزندان حضرت زهرا(س) قتل عام می شدند و امنیت نداشتد و به صورت آواره و ناشناخته زندگی می کردند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه خداوند وعده خیر کثیر داده چه از نظر کمیت و چه از نظر کیفیت داده است، گفت: از نظر کمیت به گونه ای است که آنهایی که شناخته شده هستند، آیت الله مرعشی نجفی متخصص در فن نسب شناسی بود و جمعیت میلیون ها سادات حتی آنهایی که در هند و چین زندگی می کنند درآورده بود، این وعده قرآن است که از نظر کمیت حاصل شده است، اما ناشناخته های بسیاری وجود دارد که از سمت مادر فرزند حضرت زهرا(س) هستند که شناخته شده نیست.

وی ادامه داد: از نظر کیفیت نیز فرزندان حضرت زهرا(س) که امام حسن(ع) و امام حسین(ع) یا حضرت زینب (س) تا برسد به ائمه و حضرت مهدی(عجل الله تعال فرجه) که وعده همه پیامبران است و تمام امت ها منتظر آن هستند، به دست فرزند حضرت زهرا(س) هستند، کیفیتی بالاتر از این نیست، در دوران غیبت نیز از گذشته تا کنون همه از برکات کیفیت فرزندان حضرت زهرا(س) است، غالباً در مراجع با توجه به اینکه جمعیت سادات نسبت به همه کمتر است اما غالباً مراجع بزرگ از فرزندان حضرت زهرا(س) است.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی، ابراز داشت: افرادی که هم که سید نیستند علمشان را از سر سفره علم فرزندان حضرت زهرا(س) است تا برسد به مثل امروز که میلاد فرزندی از فرزندان حضرت زهرا(س) بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی که نام او در احادیث آمده، چه در سخن امام کاظم(ع) است که فردی از قم برخواسته می شود اما در برخی کتاب ها به اسم اشاره شده که حدود هزار سال قبل نوشته شده به عنوان حجاب القلوب که مطلب سیاسی است حدیث نقل می کند از پیامبر اکرم که یکی از فرزندان من که نام او روح الله است و معید من عندالله است خواهد آمد.

وی ادامه داد: این زمینه سازی و آماده سازی جهان با این تحولات که متاسفانه بی توجه هستیم، آن ابرقدرت هایی که در زمانی اگر فقط میگفتند ناو آمریکایی حرکت کرده است همه گوش به فرمان آمریکا می شدند، امروز دیگر از بلوک شرق خبری نیست و تبدیل به کشوری ضد استکبار شده است که شهید سلیمانی گفت «من بهترین نمازم را در کاخ کرملین خواندم» امروز نیز رئیس جمهور دولت مردمی نیز نمازش را در آنجا خواند.

آیت الله عبادی بیان کرد: آن آمریکای پر آوازه امروز سرش را نمی تواند بالا بگیرد، اما بمباران های تبلیغاتی و صفاحت یک عده در داخل این را به عنوان یک مسئله ناباور دارند اما دیر یا زود این مسئله باور همه خواهد شد اما خوش به حال کسانی که زودتر توبه کنند و برگردند به جبهه فرزندان حضرت زهرا(س).

وی افزود: آن سلطه انگلیس بر شبهه قاره هند، ایران و کشورهای دیگر و رضاخان پلیدی که تا توانست مردم را کشت و اموال مردم را دزدید و اربابش انگلیس نیز همه چیز را از قبیل دین، فرهنگ و اخلاق مردم را ربود و ارتش تا دندان مسلحش برای کشتن مردم بسیار پر قدرت بود اما هنگامی که متفقین کشور را گرفتند یک تیر هم شلیک نکرد و فرار کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی بیان کرد: در دوران این پلید عده ای از تجار تهران به محضر مرجع زمان حضرت آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی رسیدند و گفتند مردم از گرسنگی می میرند و شاه مشغول دزدی و خیانت است حداقل یک نامه بنویسید بلکه درست شود، ایشان گفتند من نامه می نویسم اما ترتیب اثر نخواهد داد اما علاج او را روح الله خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان، گفت: آن روح الله آمد نظام مقدس جمهوری اسلامی را بنا نهاد و ملاحظه کردید که بعد از ۴۰ سال فتنه انگیزی های که دشمن داشته با قدرت ادامه می دهد و آنچه که تمدن اسلامی است و دینی که ناموس خدا است و نتیجه اش پروش جامعه انسانی بر اساس تشریعی است که خداوند فرموده است، این قضایا اتفاق افتاده و شرایط آخرالزمانی است که دنیا آماده تحولی بزرگ است و جز این چاره ای نیست.

انتهای پیام / ۱۰