رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی مطرح کرد

لزوم برخورداری خراسان‌جنوبی از معافیت مالیاتی/ توزیع کالاهای اساسی به تعاونی‌ها سپرده شود

رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی گفت: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیگیر معافیت مالیاتی خراسان‌جنوبی به عنوان یک استان کم برخوردار و محروم هستند و امیدواریم در این زمینه مساعدت هایی شود که اگر این مشکل حل شود سایر مشکلات نیز حل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، الله‌نظر اسعدزاده رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی صبح امروز در چهاردهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر سال ۹۸، اظهار کرد: تعاونی‌ها در خراسان جنوبی مشکلات فراوانی داشته و دارند و متاسفانه به جایگاه تعاون که رفیع است توجه نشده است اما اخیرا نگاه خوبی به آن شده و نوید دهنده یک آینده روشن و رو به جلو است.
وی با اشاره به این‌که در هفته تعاون بازدیدی از تعاونی‌های تازه تاسیس داشتیم، افزود: این تعاونی‌ها نوآوری‌هایی داشتند اما در تنگناهایی بودند که نگاه ویژه‌ای را می‌طلبد.
رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی با اشاره به این‌که تعاونی‌ها باید با یکدیگر تعامل داشته باشند، گفت: یکی از کارهای ارزنده که اخیرا انجام گرفته اتصال زنجیره گسسته تعاون بود و تعاون بدون تعامل و شفافیت معنایی ندارد.
اسعدزاده به سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد تومانی بین اداره مرزنشینان و تعاونی بهار فرهنگیان اشاره کرد و افزود: مرزنشینان امنیت مرزها را تامین می‌کنند و این سرمایه‌گذاری باعث خواهد شد تحولی در وضعیت معیشت مرزنشینان ایجاد شود.
وی افزود: نبود سرمایه در گردش، قوانین و مقررات متغیر و بی‌ثبات، مالیات غیر عادلانه، عدم معرفی تولیدات و بازار فروش محصولات تعاونی‌ها، از جمله مشکلات تعاونی‌ها در خراسان‌جنوبی است.
رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی با اشاره به این‌که تا تعاون را باور نکنیم متاسفانه همچنان مورد مغفول واقع خواهد شد، گفت: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیگیر معافیت مالیاتی خراسان‌جنوبی به عنوان یک استان کم برخوردار و محروم هستند و امیدواریم در این زمینه مساعدت هایی شود که اگر این مشکل حل شود سایر مشکلات نیز حل خواهد شد.
اسعد زاده خاطرنشان کرد: توزیع بعضی از کالاهای اساسی را سالی دو نوبت در اختیار تعاونی‌ها قرار دهند که این امر رضایت و دلگرمی تعاون‌گرایان به همراه خواهد داشت.
وی افزود: مسائل ریشه‌یابی، نقطه ضعف و ایرادها شناسایی و برای رفع موانع باید حرکت کنیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲