نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

لزوم برنامه‌ریزی کوتاه و بلندمدت برای جهش تولید در خراسان جنوبی/ کمیته رفع موانع تولید فعال‌تر شود

خسروی گفت: در جهت برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت باید کمیته رفع موانع تولید فعال‌تر شود و با تقسیم‌بندی موانع بر سر راه تولید، جلسات با مدیریت استاندار تشکیل و در هر جلسه حداقل یکی دو مورد از موانع رفع شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی اظهار کرد: نامگذاری های مقام معظم رهبری برای سال های شمسی، تشریفاتی نیست، بلکه این نامگذاری ها با هدف مشخص کردن مسیر مدیریتی کل کشور انجام می شود و هر کسی باید در حد وسع خود، برای تحقق این مسیر تلاش کند.
وی افزود: هم اکنون حدود ده سال است که مقام معظم رهبری نامگذاری سال ها را بر محور اقتصاد انجام می دهند که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سال جهش تولید، گفت: باید برای جهش تولید در استان، برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت انجام شود.
خسروی بیان کرد: در جهت برنامه ریزی های کوتاه مدت باید کمیته رفع موانع تولید فعال تر شود و با تقسیم بندی موانع بر سر راه تولید، جلسات با مدیریت استاندار تشکیل و در هر جلسه حداقل یکی دو مورد از موانع رفع شود.
وی ادامه داد: در برنامه ریزی های بلند مدت نیز مدیریت درستی انجام شود و راهبردها بر اساس زمان بندی انجام شده، به عمل برسد و محقق شود.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به طور مثال در سفر وزیر جهاد کشاورزی، یکی از مصوبات این بود که برای محصولات کشاورزی استراتژیک استان تبلیغ و هزینه این تبلیغات توسط وزارتخانه پرداخت شود.
خسروی افزود: اما اکنون که حدود دو ماه از این سفر گذشته است، آیا پیگیری شده است که این موضوع به کجا رسیده و تاکنون چه کاری انجام شده است؟
وی همچنین با تاکید بر حمایت از تولید و سرمایه گذاران استانی و منطقه ای، گفت: در شهرک صنعتی بیرجند، واحدهایی از جمله واحد تولید ماسک یا لوله های پی وی سی، گلایه داشتند که در صورتی که محصولات تولیدی آنها با کیفیت تر و قیمت مناسب تر است، اما در استان حمایتی از آنها نمی شود، که متاسفانه این موارد برخلاف تحقق شعار جهش تولید است.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴