دبیر مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان خراسان جنوبی مطرح کرد؛

لزوم بسیج ملی برای مشارکت حداکثری در انتخابات/ حمایت نخبگان دانشگاهی و حوزوی خراسان جنوبی از آیت الله رییسی

مطهری فر با بیان اینکه باید به همه توصیه کرد تا برای شرکت در انتخابات یک بسیج ملی داشته باشند، گفت: نخبه گان حوزوی و دانشگاهی خراسان جنوبی وظیفه خود دانسته و از آیت الله رییسی حمایت کامل داشتند

محمد مطهری فر دبیر مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان خراسان جنوبی و دبیر جبهه راه نوین انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، در مورد انتخابات اظهار کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی انتخاباتهای مختلفی برگزار شده و مردم نیز با توجه به وظیفه ذاتی خودشان طی سنوات گذشته پای صندوق ها آمده و این وظیفه را به طور شایسته و بایسته انجام دادند.
وی افزود: حال نیز که انتخابات را پیش رو داریم ان شاءالله حضور شایسته مردم در این انتخابات را شاهد خواهیم بود. شاید یکی از مهمترین دلایل حضور ملت برای حضور در انتخابات این است که نسبت به انقلاب خود را صاحب وظیفه ذاتی دانسته و چون پایداری نظام را یک اصل میدانند همیشه در مراحل مختلف حضور داشتند.
انقلاب اسلامی متعلق به تمام مردم است
دبیر مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان خراسان جنوبی بیان کرد: امروز به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نیاز داریم چراکه انقلاب متعلق به قشر خاصی نیست و متعلق به عموم مردم است. همه این را میدانند اما از باب توصیه باید به همه توصیه کرد تا برای شرکت در انتخابات یک بسیج ملی داشته باشند و حضور به صورت مشارکت ملی و منجر به انتخاب اصلح شود.
مطهری فر عنوان کرد: وقتی طرف مقابل، بدخواهان و دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب اسلامی را میبینیم که هر موقع متوجه فاصله گرفتن مردم از نظام را دیدند بر شدت توطیه های خود افزودند، لازم است در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشیم.
وی اظهار کرد: درست است که طی سنوات اخیر مردم مشکلات اقتصادی زیادی داشته و فراز و نشیب های فراوانی در زندگی ها بوده اما خوشبختانه مردم در اکثر میادینی که احساس میکردند باید حضور داشته باشند حاضر شده و این را کاملا مشاهده کردیم.
دبیر مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان خراسان جنوبی گفت: لذا مشکلات طی این سنوات دلیلی نشده که ما انقلاب را از خودمان ندانیم چراکه انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و مردم نیز مشکلات اقتصادی و معیشتی موجود را به دلیل بی کفایتی برخی از مسیولان دانسته و این را نباید به حساب انقلاب گذاشت.
مطهری فر عنوان کرد: امروز که در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ۲۸ خرداد قرار داریم و بیش از هر زمان دیگری صدای استکبار شنیده میشود که سعی دارند با تمام قوا حضور اقشار ملت را در عرصه سیاسی کمرنگ کنند، وظیفه همه است از آحاد ملت خصوصا مردم خراسان جنوبی برای مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کنیم ضمن اینکه مردم خراسان جنوبی در تمام انتخاباتها حضور حداکثری داشتند.
حساسیت انتخابات امسال
وی اظهار کرد: مطمین هستم که ملت حساسیت انتخابات امسال را دانسته و مانند انتخاباتهای دیگر پای صندوق آمده و حافظ منافع و ارزش های به یادگار مانده از امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر با حضور در انتخابات خواهند بود.
دبیر مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان خراسان جنوبی گفت: در بحث انتخابات تنها مشارکت حداکثری به عنوان اینکه خواسته باشیم یک برنامه و هدف خاصی را دنبال کنیم نیست، بلکه مشارکت یک وظیفه شرعی، قانونی، دینی و الهی، رسالت فردی و اجتماعی است.
مطهری فر افزود: ما تنها نمیتوانیم بگوییم حضور در انتخابات نسبت به سرنوشت فرد ما تاثیر میگذارد، نه. مجموع افراد اجتماع را تشکیل میدهند و اگر قرار است از داشته ها، آرمانهای دینی و انقلابی خودمان و خون شهدا دفاع کنیم نمونه بارز این دفاع را میتوان در انتخابات دانست و این ممکن نیست به واقعیت بپیوندد مگر اینکه همه ما با استفاده از فرصتی که در اختیار ما است استفاده کرده و به فرمان مقام معظم رهبری لبیک بگوییم و در انتخابات شرکت کنیم.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی امانتی در دست ماست و همه باید برای حضور حداکثری در انتخابات نقش آفرینی داشته باشیم.
انقلاب اسلامی با انتخاباتها، راهپیمایی و گرامیداشت ها به چهل سالگی رسیده
دبیر مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان خراسان جنوبی گفت: امروز انقلاب ما با همین حضور و مشارکتهای مردم در صحنه های مختلف از جمله انتخابات، راهپیمایی ها و گرامیداشت ها به این مرحله رسیده و وارد چهل سالگی انقلاب شدیم و باید بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را مستحکم تر از قبل برداریم.
مطهری فر خاطرنشان کرد: امروز که نهال انقلاب به ثمر رسیده و در حال میوه دادن است وظیفه ذاتی همه ما بوده که این فرصت را مغتنم شمرده و بتوانیم در انتخابات پیش رو مشارکت حداکثری داشته باشیم.
احساس تکلیف برای حضور در انتخابات
وی خطاب به افرادی که تاکنون رای داده، جوانان و رای اولی ها، بیان کرد: وظیفه همه ما است که دوباره تشویق و تهییج شویم و دوباره احساس تکلیف کنیم برای حضوری که قرار است در انتخابات داشته باشیم.
دبیر مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان خراسان جنوبی عنوان کرد: در شرایط فعلی با توجه به شیوع ویروس کرونا لازم است هر خانه، هر تلفن همراه و هر اجتماع اندک خانوادگی یک ستاد باشد و یکدیگر را برای حضور حداکثری در انتخابات دعوت کنیم.
در کنار مشارکت حداکثری از انتخاب اصلح غافل نشویم
مطهری فر اظهار کرد: در کنار مشارکت حداکثری در انتخابات نباید از انتخاب اصلح غافل شد و لازم است فردی که شایسته و اصلح است را انتخاب کنیم تا سرنوشت مملکت خودمان را طی سالهای آینده به خوبی رقم بزنیم و این موضوع محقق نخواهد شد مگر اینکه شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور را درک کرده و درک این مسایل، انتخاب اصلحی است که صورت میگیرد.
دبیر مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان خراسان جنوبی در مورد تشکیل ستاد نخبگان حوزوی و دانشگاهی حامی آیت الله رییسی و حمایت از ایشان، بیان کرد: باتوجه به کارنامه موفق آیت الله رییسی طی سنوات اخیر در مسیولیت تولیت آستان قدس و قوه قضاییه و امروز که در عرصه انتخابات ریاست جمهوری وارد شدند، نخبه گان حوزوی و دانشگاهی خراسان جنوبی وظیفه خود دانسته و از آیت الله رییسی حمایت کامل داشتند.
وی تصریح کرد: امیدواریم با انتخاب آیت الله رییسی پس از سالهایی که مردم در فقر، محرومیت، بی عدالتی و … بودند، فردی از دل مردم محروم، یاور پابرهنه گان، فردی که مردم را درک میکند و طی سنوات اخیر خدمات بسیار ارزنده ای داشته به داد مردم برسد و ان شاءالله وضعیت و شرایط را برای یک دولت و حکومت اسلامی واقعی و شاد کردن دل مقام معظم رهبری با انتخاب آیت الله ریسی فراهم کرده و زمینه سازی باشیم برای اتصال این انقلاب به انقلاب امام زمان (عج)، ان شاءالله.
انتهای پیام/۱۲۷ /۳