رئیس شورای وحدت خراسان جنوبی عنوان کرد؛

لزوم بیان حقایق و بصیرت افزایی برای افزایش مشارکت مردمی در انتخابات / آیت الله رئیسی توانایی تغییر در روند کشور به نفع مردم را دارد /

حجت الاسلام مشرفی گفت:نیروهای انقلاب و رسانه‌ها وظیفه سنگینی برای تبیین حقایق، بصیرت افزایی و بیان راهکار برای حل مشکلات جامعه بر عهده دارند چرا که با تحقق این مهم امید می‌رود شرایط به نفع نظام و انقلاب و حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش برود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت‌الاسلام والمسلمین محسن مشرفی رئیس شورای وحدت خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار دکرد: خداوند به انسان حق انتخاب داد و دین خود را بر آنان تحمیل نکرد.پیامبران الهی یکی پس از دیگری آمدند و بشریت را به سمت حق و عدالت دعوت کردند و انسان‌ها به این دعوت لبیک گفتند و در کنار آن افرادی به تبعیت از ابلیس مقابل پیامبر ایستادند.
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: وعده الهی از ابتدا، پیروزی حق بر باطل بوده است و این جریان در طول تاریخ و تا ابتدای انقلاب که به رهبری امام حکیم و فرزانه شکل گرفت ادامه داشت.
مشرفی با بیان اینکه اعتقاد ما این است اگر انقلاب نمی بود در طول این ۴۲ سال روندی که جبهه باطل و استکبار در حرکت خود پیش گرفته بود چه شرایطی را برای جبهه حق و متدینین و دین اسلام رقم می زد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در گام دوم با ایستادگی، ایثار و بصیرت افزایی پای خود را محکم کرده و امروز در آغاز تشکیل تمدن نوین اسلامی هستیم و شورای وحدت عزم خود را برای فریاد زدن این آرمان و ایفای نقش در تمدن نوین اسلامی جزم کرده است.
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به حضور مردم در انتخابات یادآور شد: شرایطی که در آن قرار داریم نسبت به ۴ سال قبل و ۸ سال گذشته شرایط متفاوتی است، چراکه اتفاقی که در طول این ۸ سال رقم خورده و صحنه‌هایی که در مقابل دیدگان مردم قرار گرفته از یک طرف، هجمه همه جانبه دشمنان اسلام و انقلاب و جنگ همه جانبه در ابعاد سیاسی، نظامی، اقتصادی، بیولوژیکی از طرف دیگر و در داخل نیز ضعف در مدیریت و ناکارآمدی نیروها شرایطی ایجاد کردند که مردم سخت ترین شرایط معیشتی را تجربه کنند.
مشرفی اظهار داشت: اعتقاد ما این است که آن چیزی که کشور را پیش می برد باور، ایمان و اعتقاد راسخی است که ملت ایران به آرمان‌های اسلام، انقلاب، رهبر و جبهه انقلابی دارند چراکه اگر این باور وجود نداشت با این همه فشار دشمن از بیرون و ضعف نیروها شرایطی ایجاد می شد که کشور دوام نیاورد.
وی با اشاره به اینکه به دلیل ایمان قوی که در بین مردم وجود داشت و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری تاکنون همه طرح و نقشه‌های دشمنان ناکام مانده و ایران با قوت پیش می رود، گفت: ناکارآمدی که مجموعه نیروهای اجرایی از خود نشان دادند، عده زیادی که به آنان رای دادند را ناامید کرده است و بعید نیست این امر موجب کاهش آرای عمومی و مشارکت مردم شود.
دلسوزان به نظام و انقلاب وظیفه سنگینی برای تبیین حقایق برای حل مشکلات مردم بر عهده دارند
مشرفی با بیان اینکه دلسوزان به نظام و انقلاب وظیفه سنگینی برای تبیین حقایق و بیان راهکارها برای حل مشکلات مردم بر عهده دارند افزود: اگر تلاش رسانه‌ها و افرادی که دارای تریبون هستند و فرهیختگان و نخبگان مضاعف شود امید می رود شرایط به نفع نظام و انقلاب و حضور حداکثری مردم پیش برود.
وی خاطرنشان کرد: با هجمه‌های عظیم دشمن در فضای مجازی که افسارگسیخته است و در مدیریت دشمنان قرار دارد اگر حضور جدی در صحنه را داشته باشیم امید مشارکت در همان سطح را خواهیم داشت.
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه واقعیت میدان این است که مردم نیاز به تجدید روحیه دارند گفت: امید است با باز کردن مشت دشمنان و حیله آنان این زمینه را فراهم کنیم.
وی به اهداف شورای وحدت اشاره کرد و اظهار داشت: هدف آرمانی که شورای وحدت دنبال می کند آرمان‌های اسلام و انقلاب است و همچنین حریف مقابل شورای وحدت جبهه باطل اعم از استکبار، صهیونیست و اعادی و رسان‌های آنان است.
وی تصریح کرد: در شرایطی که ما با طرح و نقشه‌های فراگیر دشمن روبه رو هستیم هرچه جبهه انقلاب شبکه نیروهای خود را در جامعه منتشر کند و چتر خود را بر سر جامعه قرار دهد و زمینه هم زایی نیروهای انقلابی را فراهم کند جای کار وجود دارد.
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه زمانی که دشمن از طرق مختلف لشکرهای خود را وارد میدان مبارزه با جبهه حق کرد وجود جبهه اعتلاف دشمن را ناامید می کند گفت: نوع نگاهی که شورای وحدت به مسائل جامعه دارد نگاه آرمانی و مشارکت حداکثری احزاب و گروه های مختلف اعم از روحانیت، احزاب مختلف و غیره است که در بلند مدت خانواده بزرگ نیروهای انقلاب برای تمدن اسلامی در سطح منطقه و جهان گام برمی دارند.
هرچه نیروهای انقلابی شبکه‌های منسجم و گسترده تشکیل دهند هنوز جا برای کار وجود دارد
مشرفی با اشاره به اینکه هرچه نیروهای انقلابی شبکه‌های منسجم و گسترده تشکیل دهند هنوز جا برای کار وجود دارد گفت: در بحث انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری شورای وحدت رسالت خود را برای تطبیق شاخص‌های کاندیداهای اصلح می‌داند تا به صورت کارشناسی شده کار را انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: از گذشته یک کار پژوهشی در بحث فرمایشات حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب آغاز کردیم و شاخص‌های کاندیداهای ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی و شورای شهر را استخراج کردیم.
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در این کار پژوهشی ۲۶۰ شاخصه از بیانات امام(ره) و مقام معظم رهبری جمع آوری شده است افزود: پس از آن ۲۶ شاخصه که در آن دانش و تخصص، توانمندی مدیریتی و غیره جمع بندی شده است، به عنوان پایه ارزیابی کاندیداها انتخاب شده است.
مشرفی با اشاره به اینکه در این راستا کمیته‌هایی را شکل دادیم و کاندیداها برای ارزیابی رزومه و سوابق به کمیته مربوطه ارجاع داده شدند افزود: سعی شده است در هر تخصص به سراغ نیروهای متعهد و انقلابی در آن رشته برویم و بنای ما بر این است از همه ظرفیت‌های نیروهای انقلابی در این عرصه استفاده کنیم.
وی یادآور شد: مشکل کشور این نیست که یک فردی از نیروهای متعهد و دلسوز انقلابی مسولیت کشور را برعهده بگیرد بلکه تحول در عرصه مدیریت کشور الزاماتی دارد که بخش عمده آن مجموعه‌های اثرگذار مردمی هستند.
آشنایی با نقشه دشمن و دشمن شناسی می تواند حلال مشکلات امروز باشد
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه آشنایی با نقشه دشمن و دشمن شناسی می تواند حلال مشکلات امروز باشد گفت: نیازمند گفتمان سازی هستیم و اگر گفتمان انقلاب را ترویج دهیم موفق خواهیم بود.
مشرفی با بیان اینکه اگر این نقشه راه تبیین شود در روند تبلیغات و مشورت‌هایی که وجود دارد یک جبهه واحد، یک صدا و کاندیدا انتخاب شود موفق خواهیم بود،افزود باید گفتمان، باور و اهداف ما بین جوانان و احزاب یکی باشد چراکه انقلاب ما در یک برهه خاص و حساس قرار دارد و نیازمند تحول است و این تحول مبتنی بر موانع اصیل انقلاب و اسلام است.
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به انتخاب آیت الله رئیسی تصریح کرد: اعتقاد ما این است که آیت الله رئیسی به عنوان عالمی که نسبت به موانع انقلاب و اسلام آشنایی کامل دارند و تجربه پست‌های مهم و کلیدی و آشنایی با صحنه‌هایی که دشمن ایجاد کرده را دارند می توانند در این راه موفق باشند.
مشرفی اظهار داشت: همچنین ایشان با تکلیف شرعی و امکان تغییر شرایط با وجود ظرفیت‌های عظیم کشور و رشد فزاینده نیروهای متخصص کشور و ذخایر مادی که در کشور وجود دارد می توانند شرایط کشور را به سمت اهداف اصلی تغییر دهند و به سمت تحقق تمدن اسلامی بروند.
وی با تاکید بر اینکه زمینه‌ها برای تحقق این هدف فراهم است و آیت الله رئیسی این توان را دارند بیان کرد: مشکلاتی که سر راه کشور و مردم و نظام است یک شبه ایجاد نشده است و قرار نیست با تغییر مسئول یک شبه رفع شود، چراکه برخی از این مشکلات منشأ خارجی، بخشی داخلی و بخشی ناظر گفتمان جاری جامعه است
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی افزود: اگر بخواهیم این فرایند منجر به نتیجه مطلوب شود باید همه اعضای دخیل در این شبکه نقش خود را به درستی ایفا کنند و همچنین مردم باید در صحنه باشند و حمایت کنند و بسیاری از ساختارهای برنامه ای ناکارآمد بررسی و اصلاح شوند.
باید همه نیروها، نیروهای انقلابی پر کار و پر تلاش باشند
مشرفی با اشاره به اینکه باید همه نیروها، نیروهای انقلابی پر کار و پر تلاش باشند اظهار داشت: با وجود این آرمان، دست یابی به اهداف عالی و حرکت تدریجی به سمت رشد محقق خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم تاکید ویژه ای در جوان گرایی داشتند تصریح کرد: در بحث کاندیداها گرایش به جوانان وجود دارد و پرتوان و پرانگیزه بودن و دارای روحیه جوان گرایی بودن به عنوان شاخص ها در نظر گرفته شده است.
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه حضور جوانان می تواند بستر را برای نوآوری و کارهای جدید در سطح شهرها فراهم کند گفت: برنامه این است از ظرفیت جوانان پای کار و متعهد استفاده شود.
مشرفی با بیان اینکه شورای وحدت نردبان اشخاص نیست اظهار داشت: بلکه از قبل از انتخابات، حین و بعد از انتخابات شورای وحدت برای نیرویی که وارد میدان شده است برنامه دارد.
قریب، دبیر شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار داشت: شورای وحدت متشکل از ۴۰ حزب دارای مجوز در سطح کشور است.
وی با بیان اینکه شاکله اصلی شورای وحدت محوریت با جامعه روحانیت مبارز است گفت: در این راستا ۵ حزب انتخاب شدند که به عنوان اعضاء فعالیت می کنند.
دشمن در فضای مجازی به شدت در حال تخریب برخی کاندیداها هستند
دبیر شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی با بیان اینکه اعضای اصلی شورای استان ۱۳ نفر هستند بیان کرد: در هر شهرستان ۱۹ کمیته شکل گرفته است که در درون این شورا حضور دارند.
قریب با اشاره به اینکه نشست‌های بسیاری بین شورای وحدت و شورای اعتلاف شکل گرفته است تصریح کرد: در بحث ریاست جمهوری همه به یک نظر واحد رسیده اند.
وی با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: مقطع مقطع بسیار حساسی است و می طلبد همه با هم در مقابل دشمنان همسو شویم، زیرا در حال حاضر دشمن در فضای مجازی به شدت در حال تخریب برخی کاندیداها هستند.
دبیر شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی اظهار داشت: گستره شورای وحدت بسیاری را به این نتیجه رسانده است که به سمت این شورا بیایند و به سمت جبهه انقلاب کشیده شوند.
انتهای پیام /۳