نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد؛

لزوم تبیین نیازهای دینی جامعه به مسافران در بقاع متبرکه

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه بقاع امامزاده‌های متبرکه یک فرصت استثنائی جهت اجرای برنامه های متنوع فرهنگی است، گفت: باید برای وقت و فکر مسافران و زائران این بقاع متبرکه بهترین وجه مدیریت شود.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار دیدار مدیرعامل جدید آستان مبارک حضرت حسین ابن موسی الکاظم(ع) طبس، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت موسی ابن جعفر(علیه السلام) گفت: خداوند به شما فرصت بسیار پر اهمیتی عنایت فرموده که از سویی افتخار خدمتگزاری به آستانه اهل بیت(علیهم السلام) را دارید و بخش پر اهمیت‌تر فرصتی است برای تبیین دین، البته در حال حاضر به دلیل مسائل عارضه از ویروس کرونا محدودیت‌های زیادی ایجاد شده که باید رعایت شود اما در مجموع خیلی از برنامه‌های کشور محدود شده است.
وی در ادامه گفت: از حج واجب تا اربعین حسینی تعطیل شده، از طرفی نیز باعث تعطیلی بقاع متبرکه شده است، اما امروز ابزار فضای مجازی وجود دارد که در قدیم نبوده است، نمی توان دست روی دست گذاشت و باید از این ابزار استفاده کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: بقاع امامزاده‌های متبرکه یک فرصت استثنائی است، چرا که در سخنرانی‌ها و مراسماتی که در شهرهای دیگر برگزار می شود، معمولا بدین گونه است که هنگامی که در مجالس حضور دارند، بخشی از فکر آنها درگیر کسب‌ و کار و وعده هایی که باید انجام دهد، است، اما وقتی افراد مدتی برای سفر از شهر خود خارج می‌شوند، هم وقت و هم فکر او آزادتر است، باید این وقت به بهترین وجه مدیریت شود.
آیت الله عبادی در ادامه افزود: می توان با برنامه‌های کارشناسی شده انواع نیازهای جامعه را در این بازه سفر به گوش مسافران رساند، حتی در قالب گردشگری طوری برنامه ریزی کرد که در هر فرصت مناسبی این افراد دوباره هوای این سفر را داشته باشند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: به صورت کارشناسی شده و فنی چه در زمان محدویت های کرونایی چه بعد از آن به گونه ای باشد که دین را آن طور که هست به مخاطبین تبیین کنید.
انتهای پیام/۱۴۳