نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

لزوم تسریع در رفع خسارات ناشی از سیل/ جاده‌های روستایی تکمیل و مرمت شود

خسروی با بیان این‌که سازمان‌های اداری مربوطه هر چه زودتر در مناطق سیل‌زده حاضر شوند گفت: ضرورت دارد مسئولان خراسان‌جنوبی به صورت تخصصی خسارات ناشی از سیل را بررسی کنند که قبل از آغاز فصل زمستان و بارندگی‌های این فصل شاهد کاهش مشکلات باشیم.

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، در مورد بازدید از روستاهای سیل‌زده استان اظهار کرد: توفیق داشتم در روزهای تاسوعا و عاشورا به همراه مسئولان استان از مناطق سیل زده استان بازدید داشته باشم.
وی افزود: روز اول به همراه مدیرکل مدیریت بحران استانداری و روز بعد به همراه فرماندار بیرجند و برخی از رؤسای ادارات از چند روستای سیل زده شهرستان بیرجند بازدید به عمل آمد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که از تمام مسئولانی که ساعات اولیه به داد مردم رسیدند تشکر می‌کنم، عنوان کرد: در مناطقی که بازدید صورت گرفت حضور برادران سپاه و بسیج از نظر نیروی انسانی و وجود ماشین آلات سنگین جهت خدمت‌رسانی بسیار خوب بود.
خسروی بیان کرد: طبق بازدیدهایی که به وجود آمد مشاهده شد خسارات فراوانی به منازل، قنوات، باغات و مزارع روستایی وارد شده است.
وی تصریح کرد: در برخی از روستاها نیاز به استفاده از ماشین آلات سنگین، بسیار احساس می‌شد که اگر فراهم شود، خدمات‌رسانی بهتر و زودتر انجام خواهد شد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: برای برخی از روستاها آبرسانی سیار در حال انجام بود اما نیاز است قنوات به سرعت احیا و مرمت شود که مشکل آب شرب و کشاورزی مردم مرتفع شود.
خسروی اظهار کرد: در برخی از روستاها نیاز بود گِل و لای موجود در باغات و مزارع کشاورزی زودتر برداشته شود که منجر به خسارت مضاعفی به کشاورزی نگردد.
وی اظهار کرد: در برخی از باغات شاهد وجود سنگ‌های بسیار بزرگی بودیم که با نیروی انسانی قابل جابجایی نیست و نیاز به استفاده از ماشین آلات سنگین دارد و با توجه به حضور فرماندار شهرستان بیرجند در این بازدیدها، فرماندار قول مساعد جهت کمک به مردم در این خصوص داد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید سازمان‌های اداری مربوطه هر چه زودتر در مناطق سیل‌زده حاضر شوند که یقینا این کار تاکنون پس از تاسوعا و عاشورا انجام شده است.
خسروی تأکید کرد: ضرورت دارد مسئولان به صورت تخصصی خسارات وارد شده را بررسی کنند که قبل از آغاز فصل زمستان و بارندگی‌های این فصل شاهد کاهش مشکلات باشیم.
وی به وجود برخی از منازل روستایی در بستر رودخانه‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به خشکسالی‌های چند ساله، مردم فکر بارندگی‌های سیل‌آسا را نداشته و در بستر رودخانه اقدام به ساخت خانه کرده بودند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای خانه‌هایی که در بستر رودخانه‌ها ساخته شده باید فکر اساسی صورت گیرد که بعد از این شاهد غافلگیری مردم و خسارات ناشی از سیل نباشیم.
خسروی به احداث راه روستاییِ روستای نوکند اشاره کرد و افزود: طبق گفته مسئولان، درصد زیادی از این راه ساخته شده اما به دلیل مسائل مالی به اتمام نرسیده است و طبق صحبت اهالی روستا شرایط این راه به گونه‌ای است که اگر شاهد سیل شدید باشند، راه ارتباطی مردم روستا با شهر به طور کلی قطع شده و امکان خدمات‌رسانی به جز راه هوایی وجود ندارد.
وی به حضور فرماندار بیرجند در این بازدید اشاره کرد و ادامه داد: فرماندار بیرجند در جریان مشکل این جاده بود و خواسته مردم روستا در مورد نیمه‌تمام‌بودن راه را شنید که امیدواریم با پیگیری‌هایی که صورت خواهد گرفت مشکل راه این روستا برطرف شود.
انتهای پیام/۱۲۷