نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

لزوم تنظیم مسائل و سرچشمه حقیقی مهدویت توسط علمای مورد اعتماد مردم

آیت الله عبادی گفت: علمای مورد اعتماد مردم باید مسائل و سرچشمه حقیقی مهدویت را به گونه ای تنظیم کنند و در اختیار مردم قرار دهند که وسوسه های شیطانی نتواند مردم را منحرف کند چرا که ایادی دشمن به وسیله دروغ و تحریف از مسئله مهدویت سوءاستفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور اظهار داشت: عمر و برکت آن با یکدیگر تفاوت دارند و برکت عمر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه احیای مسئله نماز بسیار اهمیت دارد، افزود: نماز مثل یک شجره طیبه است که در هر مقطعی می تواند رشد کند و نقاط ضعف باید تکمیل شود چرا که نماز یک جایگاه ویژه و عمود دین است.
وی در خصوص موضوع مهدویت گفت: این موضوع علاوه بر اینکه حسن استفاده های بسیاری دارد ممکن است مورد سوء استفاده نیز قرار گیرد.
آیت الله عبادی در ادامه بیان کرد: در بسیاری از محکمات و اسناد بحث وجود و ظهور امام زمان(عج) بسیار زیبا و صریح تبیین شده است و باید اندیشه خود را با این محکمات و اسناد انطباق دهیم.
نمایده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برخی افراد در داخل پس از پیروزی انقلاب اسلامی داغ تر از امام راحل بودند، ادامه داد: اما اکنون این افراد ضروریات و فرمایشات مقام معظم رهبری را قبول ندارند و این موضوع تازه ای نیست و در طول تاریخ از این افراد بسیار وجود داشته اند.
وی با بیان اینکه هیچ مشکلی برای کسی که طالب حق است ایجاد نمی شود، افزود: به این دلیل که حرکات انحرافی که زاویه می گیرند خودشان را رسوا می کنند.
آیت الله عبادی در ادامه تاکید داشت: علمایی که مورد اعتماد مردم هستند باید مسائل و سرچشمه حقیقی مهدویت را به گونه ای تنظیم کنند و در اختیار مردم قرار دهند که وسوسه های شیطانی نتواند مردم را منحرف کند و این کار بسیار پسندیده ای است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ایادی دشمن به وسیله دروغ و تحریف از مسئله مهدویت سوء استفاده می کنند، افزود: متاسفانه خود را به نحوی منتسب به حضرت مهدی(عج) می دانند و خداوند متعال موارد تناقض گویی آنان را در قرآن کریم ملاک قرار داده است.
وی در پایان گفت: امیدواریم علمایی که در میدان هستند همواره از این بارهای فرهنگی که بهترین هدایا هستند به مردم نظام و جهان هدیه کنند
مسئله مهدویت و رسالت منتظران در جامعه تبیین شود
سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور نیز در این دیداربا نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: سه حوزه قرآن و تفسیر، بنیاد مهدویت و ستاد اقامه نماز زیر نظر حجت الاسلام محسن قرائتی فعالیت می کنند.
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: این ستاد از سال ۱۳۶۹ در کشور ایجاد شده است، به غیر از زمانی که ویروس کرونا شیوع یافته است هر ساله اجلاس سراسری نماز برگزار می شد و تألیفات و تحقیقات، فعالیت های فرهنگی گسترده، ایجاد مساجد، برگزاری مسابقات، سازماندهی نماز در مدارس، دانشگاه ها و ادارات در دستور کار این نهاد است.
وی ادامه داد: امیدواریم در حوزه مهدویت نیز با اهتمام علما در این خطه فضیلت پرور شاهد شکوفایی فعالیت های حوزه مهدویت باشیم.
زرهانی با بیان اینکه در حوزه مهدویت استنباط های انحرافی وجود دارد، تصریح کرد: باید علما و متفکران اسلامی موضوع مهدودیت را بر اساس قرآن و عترت و شواهد و اسناد متقن تاریخی به زبان روز برای نوجوانان تعریف کنند تا این پیوند با حضرت مهدی (عج) و شناخت رسالت منتظران در عصر غیبت به درستی تبیین شود تا بتوانیم از رهگذر نشر فرهنگی مهدوی به استحکام جامعه کمک کنیم.
انتهای پیام / ۳