گزارش خبری/

لزوم توجه به بزرگ‌ترین بوستان بیرجند/ دریاچه مصنوعی پارک جنگلی خشک شد/ به مزایده گذاشته شدن فضای داخلی و باغ پرندگان

تاریکی محض در شب، عدم روشنایی مناسب، نبود وسایل تفریحی و ورزشی، عدم آسفالت خیابان‌های داخل بوستان و موارد دیگر از مشکلات بوستان بزرگ و قدیمی بیرجند است که متأسفانه از آن استفاده بهینه نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در زندگی روزمره شهری که سر‌وصدا و آلودگی هوا امان خانواده‌ها را بریده، نیاز به مکانی است که خانواده‌ها برای دوری از مشغله‌های روزانه، جهت گذراندن اوقات فراغت، انجام ورزش و تفریح از آن استفاده کنند که بوستان یکی از این مکان‌ها است.
یکی از این بوستان‌های شهر بیرجند که وسعت زیادی دارد و جمعیت زیادی را می‌تواند در خود جای دهد، بوستان یا همان پارک جنگلی است. مکانی که اگر سال‌ها قبل مورد توجه قرار می‌گرفت، از بزرگترین و بهترین مکان‌ها جهت انجام ورزش و تفریح بود اما اکنون شاهد این هستیم که این مکان بزرگ و دارای درختان قدکشیده، بلااستفاده مانده و البته تعداد بسیار کمی از مردم از آن استفاده می‌کنند و گاهی محلی برای حضور معتادان یا حتی گاهی اوقات حیوانات ول‌گرد می‌شود.
تاریکی محض در شب، عدم روشنایی مناسب، نبود وسایل تفریحی و ورزشی، عدم آسفالت خیابان‌های داخل بوستان و موارد دیگر از مشکلات بوستان بزرگ و قدیمی بیرجند است که متأسفانه از آن استفاده بهینه نمی‌شود.
با وجود آتش‌سوزی‌های اخیر نیاز است یک خودروی آتش‌نشانی در آن‌جا مستقر باشد تا در صورت وقوع آتش‌سوزی در کمترین زمان ممکن آتش را مهار و از افزایش میزان خسارت جلوگیری کند. همچنین باتوجه به وجود بوستانی مخصوص بانوان در آن محل و فضای بزرگ پارک جنگلی، نیاز به نگهبانی نیز احساس می‌شود.
اولین دریاچه مصنوعی خراسان جنوبی در شهریورماه ۱۳۹۲ در محل این بوستان افتتاح شد. در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ خبری با عنوان فازدوم دریاچه آبی شرق کشورتا عید فطر افتتاح می‌شود/ باغ پرندگان نیز اضافه خواهد شد منتشر شد اما این دریاچه بعد از مدتی خشک شده و به آن رسیدگی نمی‌شود و خبری از ایجاد باغ پرندگان نیست.
اقداماتی در جهت سامان‌دهی این بوستان انجام شده، اما کافی و ادامه‌دار نبوده است.
محمدعلی جاوید شهردار بیرجند در گفت‌وگو با خاورستان، در این خصوص گفت: باغ پرندگان پارک جنگلی با سایر فضاها به مزایده گذاشته می‌شود.
وی در خصوص دریاچه مصنوعی، اظهار کرد: به دلیل استفاده از حجم زیاد آب و تبخیر فصلی به نظر می‌رسد با این شرایط استفاده از آن مقرون به صرفه و به صلاح نیست.
شهردار بیرجند تصریح کرد: مبلغ ۴ میلیارد تومان از منابع داخلی شهرداری به طرح پارک جنگلی در مصوبات بودجه سال ۱۳۹۷ اختصاص یافته است که ان‌شاءالله آن را به سامان می‌رسانیم.
جاوید خاطرنشان کرد: فضای داخلی بوستان را نیز از طریق مزایده به متقاضیان واگذار می‌کنیم که متقاضیان با سرمایه‌گذاری در آن خدمات تفریحی اجرا کنند.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۷ /۴