معاون درمان وزیر بهداشت:

لزوم توجه ویژه برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی در خراسان جنوبی

معاون درمان وزیر بهداشت و درمان گفت: تکمیل طرح نیمه تمام اورژانس بیمارستان نهبندان از اولویت های وزارت بهداشت است.

به گزارش خاورستان ، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست بررسی وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان مرزی نهبندان گفت: بیماری کرونا تنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مدیریت نشد بلکه روسای سازمان‌ها، استانداران، فرمانداران، خیران و مردم همه کمک کردند.
قاسم جان بابایی با اشاره به گسترده بودن استان خراسان جنوبی و پراکندگی جمعیت افزود: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به دلیل داشتن شهرهای کوچک اما پراکنده و گسترده مقداری مظلوم واقع شده است.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تنها مرکزی است که جز مرکز استان که دارای جمعیت بالا است، مابقی شهرستان‌های دارای جمعیت پایین اما پراکندگی بالا را پوشش می‌دهد، گفت: علاوه بر گسترده بودن خراسان جنوبی، کمبودهایی نیز وجود دارد که نیاز به توجه ویژه دارد.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مردم استان به ویژه شهرستان مرزی نهبندان باید همه دست به دست هم داده و به دانشگاه کمک کنیم، گفت:برای ارتقای وضعیت بهداشت و درمان شهرستان نهبندان نیازمند همکاری نماینده مجلس، فرماندار، شهردار و سایر مسوولان هستیم.
جان بابایی که امروز از بیمارستان شهید آتشدست نهبندان بازدید کرد، گفت: مشکلات حوزه درمان شهرستان نهبندان را به ترتیب اولویت در دستور کار قرار داده و نسبت به رفع آنها در اسرع وقت اقدام می‌کنیم.
وی افزود: اولویت نخست ما تکمیل اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان است که باید هرچه زودتر منابع مالی را در اختیار دانشگاه قرار دهیم تا اورژانس و آی سی یو تکمیل شود.
وی گفت: کمک خواهیم کرد تا بخش آی سی یو جدید بیمارستان شهید آتشدست در مجاورت اورژانس هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسد.
جان بابایی اولویت دوم را تکمیل پانسیون پزشکان بیمارستان شهید آتشدست نهبندان عنوان کرد و گفت: وقتی زمینه رفاه پزشک فراهم شود استقرار و ماندگاری پزشک بیشتر می‌شود.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط با ارتقای بیمارستان شهید آتشدست گفت: برای این مهم ردیف بودجه لازم است لذا از نماینده شهرستان درخواست داریم تا در بودجه ۱۴۰۰ به این مهم توجه کرده تا بتوانیم برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام و توسعه بیمارستان ردیف اخذ کنیم.
جان بابایی افزود: مجوز احداث ۲ پایگاه اورژانس در شهرستان نهبندان اخذ شده است که برای مشکلات احداث آن پیگیری لازم را انجام می‌دهیم.
جان بابایی افزود: در ارتباط با سایر مشکلات حوزه درمان شهرستان از جمله فضای دیالیز، شبانه‌روزی شدن مراکز، تکمیل و تجهیز آزمایشگاه و اتاق عمل پیگیری‌های لازم تا حصول نتیجه را انجام می‌دهیم.
انتهای پیام/۱۴۳