لزوم حل و فصل مسئله زمین‌های پادگان قدیم بیرجند/ تقاضای تغییر کاربری به کمیسیون ماده ۵ رفت

استاندار خراسان‌جنوبی بر استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حل و فصل مسئله اراضی پادگان بیرجند تأکید کرد.

به گزارش خاورستان، حمید ملانوری عصر امروز در جلسه بررسی اراضی پادگان ۰۴ بیرجند، فلسفه برگزاری این نشست را حل مشکلی چندین ساله عنوان کرد و اظهار داشت: باید از ظرفیت قانونی برای حل و فصل مسئله زمین‌های پادگان قدیم بیرجند استفاده کرد تا بر اساس آن تصمیمی درست، قاطع و جدی گرفته شود.
وی افزود: همه ما باید به‌عنوان مجموعه‌های زیر نظر نظام، برای برون‌رفت از مسائل، تصمیماتی درست و منطقی اتخاذ نمائیم تا برای آیندگان به یادگار بماند و از آن تصمیم به‌درستی یاد شود.
استاندار خراسان‌جنوبی عنوان داشت: بر اساس تصمیمات اتخاذشده در این جلسه، بعد از طرح و بررسی موضوع اراضی پادگان ۰۴ بیرجند از ابعاد مختلف، تقاضای تغییر کاربری این اراضی با مالکیت ارتش به کمیسیون ماده ۵ رفته تا طبق قوانین و مقررات موجود کشور، مورد بررسی قرار گیرد و بر اساس آن عمل گردد.
ملانوری با تأکید بر اینکه سند این زمین به نام ارتش صادر شده، ادامه داد: بر همین اساس، طرف حساب این کمیسیون ارتش می‌باشد نه اداره کل راه و شهرسازی و ارتش می‌تواند وکالت زمین‌ها را به اداره کل راه و شهرسازی واگذار نماید.
وی در خصوص معافیت‌های ماده ۱۰ ادارات دولتی و غیره از پرداخت سهم شهرداری‌ها نیز گفت: اگرچه در این کمیسیون طرف حساب پرونده ارتش است اما معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مکلف می‌باشد نسبت به استعلام از وزارت کشور در این خصوص اقدام نماید.
استاندار خراسان‌جنوبی تصریح کرد: طبق تصمیم اتخاذشده در این جلسه، چنانچه بر اساس قوانین موجود، سهمی به شهرداری نیز در این کمیسیون تعلق گرفت، باید پرداخت شود تا در عمران و آبادانی شهری نظیر توسعه فضای سبز، بهسازی معابر و غیره هزینه شود.
انتهای پیام/۴