مسئول سابق بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی مطرح کرد

لزوم راه‌اندازی قرارگاه جهاد علمی در خراسان‌جنوبی

مسئول سابق بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی با اشاره به این‌که نیاز است قرارگاه جهاد علمی راه اندازی شود، گفت: مرکز رشد خلاقیت در استان راه اندازی و در اختیار مخترعین قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ جواد عقیلی پور مسئول سابق سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر سه واژه علم، پژوهش و اقتصاد و بر بحث‌های فناوری و تکنولوژی های برتر تاکید دارند.
وی افزود: اگر در سطح جهان تحریم می‌شویم به خاطر این است که در علم هایتک و تولید مواد اولیه کارخانه ها دچار مشکل هستیم و باید در این زمینه تلاش کنیم.
مسئول سابق بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: مقام معظم رهبری در بند دوم اقتصاد مقاومتی بر ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و تولید علم و ثروت تاکید دارند.
عقیلی پور تصریح کرد: مرکز علمی پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی در قالب ۳۰ اتاق آغاز به کار کرد و مخترعین مستقر شدند و بسیاری از محصولات تولید شده اما نیاز به تلاش دارد تا به مرحله عرضه، تولید انبوه و تجاری سازی برسد.
وی با اشاره به این‌که نیاز است قرارگاه جهاد علمی راه اندازی شود افزود: مرکز رشد خلاقیت در استان راه اندازی و در اختیار مخترعین قرار گرفته است.
مسئول سابق بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: سال گذشته تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش بسته شد که ذیل آن ۶ هزار دانش آموز آموزش‌هایی در زمینه خلاقیت فراگرفتند.
عقیلی‌پور تصریح کرد: از سال ۹۱ این مرکز را تحویل گرفتیم و ۳ سال متوالی است در سطح کشور در زمینه بسیج علمی و فناوری رتبه اول را کسب کردیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲