استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد؛

لزوم راه اندازی بخش جراحی کودکان در بیمارستان رازی بیرجند

قناعت بر راه اندازی بخش جراحی کودکان در بیمارستان رازی بیرجند تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت با تأکید بر این مطلب امروز در جلسه دیدار مدیرعامل مؤسسه محکم خاطرنشان کرد: با فعال شدن این بخش و حضور متخصصان جراحی کودکان به همت مؤسسه محکم ، بخش زیادی از مشکلات استان را در این زمینه مرتفع می سازد.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: راه اندازی این زیرساخت مهم، خانواده ها دیگر برای درمان کودکان خود دغدغه و نگرانی نخواهند داشت.

وی با اشاره به ظرفیت های مؤسسه خیریه محکم، فعالیت این مجموعه ارزشی را در استان، بسیار ارزشمند خواند و گفت: حضور متخصصان مرکز خیریه محکم، فرصت مغتنمی برای در استان خراسان جنوبی است.

قناعت متذکر شد: با فعال شدن خدمات درمانی ویژه کودکان در بیمارستان رازی و فراهم شدن این زیرساخت مهم در استان، این امکان فراهم می شود که بتوانیم به عنوان معین استان های همجوار اقدام کنیم.

استاندار خراسان جنوبی، کوتاه شدن مسیر و کاهش هزینه‌های درمان را از مهمترین پیامدهای راه اندازی این بخش برشمرد و اظهار داشت: کوتاه شدن سطح دسترسی به حوزه های درمانی، اصلی ترین مطالبه خانواده هایی است که فرد بیماری در منزل دارند.

وی در ادامه از دانشگاه علوم پزشکی و دیگر حوزه‌های متولی و مرتبط خواست، موضوع راه اندازی این بخش را با دید مثبت بررسی نمایند و شرایط را برای تحقق این مهم، تسهیل کنند.

قناعت، کمبود همراه سرای بیمار را از دغدغه های استان عنوان کرد و گفت: به جهت کمبود این مراکز استقرار و اسکان، افرادی که بیماران خود را برای درمان از دیگر نقاط به مرکز استان می آورند، بناچار در همان حیاط بیمارستان یا در پیاده روی خیابان ها فرش پهن می کنند و شرایط سختی را متحمل می شوند.

وی، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر متولیان را مکلف نمود با بررسی شرایط، درخصوص راه اندازی همراه سرای بیمار با استفاده از ظرفیت های موجود، راهکار مثبتی ارائه نمایند.

مدیرعامل مؤسسه محکم، ضمن ارائه گزارش جامعی از فعالیت های این مجموعه به ویژه در خراسان جنوبی، از آمادگی کامل مؤسسه برای راه اندازی بخش جراحی کودکان در بیمارستان رازی گفت.

انتهای پیام/۱۰