معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی تاکید کرد

لزوم راه اندازی تشکل های مردم نهاد برای اشتغال پایدار روستایی/ دولت و نظام به سمن ها اعتماد دارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: راه اندازی تشکل ها مردم نهاد برای اشتغال های پایدار روستایی بسیار مهم است و تشکل ها باید مردم را نیز برای انجام کار و اشتغال زایی تشویق کنند.

به گزارشخبرنگار خاورستان،علی اسماعیلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: نگاه نظام و دولت به این سمت و سو است که هر کجا مردم حضور داشته باشتد و پای کار بیاید موفق خواهد بود.
وی افزود: هر کجا که همه کارها بر دوش دولت باشد انجام کارها بسیار سخت می‌شود از این رو همه کارهای دولت با نگاه مردم محور بوده و نیاز است که مردم همراهی و همکاری با دولت داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: همراهی سازمان‌های دولتی برای انجام امورات با همکاری سمن های مردم نهاد نشان از این است که نظام و دولت اعتقاد و اعتماد زیادی به تشکل های مردمی دارد.
اسماعیلی عنوان کرد: اندیشه بشری فهمیده که دولت تا می‌تواند باید با مردم همکاری کند و اگر همکاری مردم نباشد کاری به آخر نمی‌رسد.
وی اظهار کرد: برای اینکه مشکلات و درخواست‌های مردم برطرف شود باید توجه داشت که کار موازی، عبث و بیهوده انجام نشود و کارها دارای خروجی مناسب باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: لازم است در حوزه مواد مخدر از حوزه فناوری اطلاعات استانداری کمک گرفته و طراحی اطلاعات به روز از بهبود یافته گان و افراد درگیر با اعتیاد داشته باشید اگر اطلاعات به روز و دقیق باشد قطعا از انجام کار تکراری جلوگیری خواهد شد.
اسماعیلی بیان کرد: باید به سمن ها و فعالان سمن های شهرستان‌ها توجه شود و کار این افراد نیز دیده و درخواست‌هایشان مورد توجه باشد.
وی با بیان اینکه اطلاع رسانی و منعکس کردن کارهای انجام شده بسیار مهم است، تصریح کرد: بحث سمن اطلاع رسانی همیشه مورد تاکید ما بوده است؛ اعتقاد ما بر این است که هر کاری که انجام می‌شود و نیاز است باید اطلاع رسانی شود یکی از دلایل مظلوم بودن این دولت عدم اطلاع رسانی به موقع کارهای انجام شده است‌.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: بیان نکردن اطلاعات و کارهایی که انجام شده آفت است و مردم باید بدانند که حاکمیت مال خود آنها است و حاکمیت نیز باید دغدغه رفع مشکلات مردم را داشته باشد.
اسماعیلی خطاب به دبیر شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی، گفت: مکاتبه با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور شود و بگویید یا اعتبار ندهند یا اگر می‌خواهند اعتبار بدهند ما را مسخره نکنند؛ با اعتبار ۴۰ و ۵۰ میلیون تومانی کاری انجام نمی‌شو د اگر نمی‌خواهند محبت کنند ما را تحقیر نکنند چرا که خراسان جنوبی استانی است که با مشکل اعتیاد در گیر است و با این اعتبارات مشکلی برطرف نمی‌شود.
وی بر راه اندازی تشکل ها مردم نهاد برای اشتغال های پایدار روستایی، تاکید کرد، و گفت: تشکل ها باید مردم را نیز برای انجام کار و اشتغال زایی تشویق کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در شرایطی که جنگ ناظالمانه اقتصادی علیه ایران راه اندازی شده است هر کسی در هر جهت و به هر شکلی برای مبارزه با این جنگ اقتصادی باید تلاش کند، تلاش در این راستا به منزله جهاد است.
اسماعیلی از اقدامات سریع و اجرایی کردن مصوبات جلسه قبل این کمیته تقدیر کرد، و گفت: اینکه در فاصله کوتاه بین دو جلسه هر چه مصوبات بوده است اجرایی شده و فقط یک مورد باقی مانده بود که در این جلسه به تصویب رسید؛ این سرعت عمل و پیگیر بودن بسیار مهم و دارای ارزش است.
وی از خبرنگاران حاضر در این جلسه درخواست کرد: اقدامات و کارهای انجام شده را به گوش مردم برسانند و همیشه صادقانه بنویسند افراط و تفریط در حرفه خبرنگاری نباشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: متاسفانه نگاه بد بینانه ای در استان ما وجود دارد که اصلا درست نیست در صورتی که بین مسئولان استانی صفا و صمیمیت خاصی حاکم است؛ ارکان های حاکمیت در خراسان جنوبی هر کسی در هر کاری که مسئولیت دارد به خوبی با هم کار می‌کنند.
اسماعیلی با تاکید بر اینکه باید واقعیات را به مردم منتقل کرد،گفت: معاندان در صدد هستند که بین گروه های سیاسی و مردم اختلاف ایجاد کنند اما ما باید همه با هم همکاری کنیم و با دعای و رهنمود های مقام معظم رهبری از این پیچ و خم ها عبور کنیم.
انتهای پیام/۱۲۷