منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

لزوم رفع موانع تولید برای جهش تولید/ جلوی واردات بی‌رویه و قاچاق گرفته شود

خسروی گفت: موانع تولید باید رفع شود و مقام معظم رهبری فرمودند برخی گلایه می‌کنند مجوزهای تولید از هفت خان به هفتاد خان رسیده است.

حسین خسروی منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: مقام معظم رهبری ۲۱ سال است، سال‌های شمسی را نام‌گذاری می‌کنند و در این ۲۱ سال، ۱۰ سال را با محوریت اقتصاد قرار داده‌اند.
وی افزود: نام‌گذاری سال‌ها به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی تشریفاتی نیست بلکه براساس اشرافی است که بر مسائل کشور و بین‌الملل دارند و نیاز کشور را رصد می‌کنند و با نام‌گذاری سال مسیر مدیریتی مسئولان و مردم را مشخص می‌کنند.
منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اقتصاد مسئله مهمی است گفت: پیامبراسلام(ص) فرمودند “خدایا نان را بر ما مبارک گردان و بین ما و نان فاصله نینداز”. آیت‌الله جوادی‌آملی می‌فرماید نان در این حدیث مظهر اقتصاد است یعنی اگر اقتصاد نباشد، دین نیست.
خسروی تصریح کرد: در کنار ارکان دیگر اقتصاد، رکن اصلی تولید است.
وی افزود: اگر رونق تولید باشد، جهش نیز انجام خواهد شد.
منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خصوص جهش تولید گفت: موانع تولید باید رفع شود و مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند برخی گلایه می‌کنند مجوزهای تولید از هفت خان به هفتاد خان رسیده است.
خسروی افزود: گاهی تولیدکننده تولید را به بازار می‌برد اما همانند آن وارد کشور می‌شود که باید جلوی واردات و قاچاق گرفته شود.
وی اظهار کرد: مالیات باید عادلانه باشد و لازم است مشوق‌های صادراتی برقرار باشد.
منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت اقتصادی از مسائل مهم است چراکه سرمایه‌گذار داخلی و خارجی سرمایه را جایی به‌کار می‌برد که امنیت احساس کند اما اگر امنیت نباشد، سرمایه‌گذار نمی‌آید.
هم‌افزایی بین قوا بسیار مهم است
خسروی تصریح کرد: هم‌افزایی بین قوا بسیار مهم است و نباید به‌گونه‌ای باشد که قوه قضائیه مفسد اقتصادی را دستگیر کند در حالی که برخی بگویند او ذخیره نظام است!
وی تأکید کرد: اگر هم‌افزایی صورت نگیرد، در جهش تولید مؤفق نخواهیم بود.
منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه مردم باید به جنس داخلی باشد و اقبال بیشتری به کالای ایرانی داشته باشند و در کنار آن، دولت بر کیفیت تولید نظارت کافی داشته باشد.
خسروی اظهار کرد: عبدالمالک ریگی و روح‌الله زم را از دل سرویس‌های جاسوسی بیگانه خارج و دستگیر کردیم اما آیا نمی‌توانیم گمرک را رصد کنیم؟ آیا نمی‌توانیم صندوق ذخیره فرهنگیان را رصد کنیم؟ نمی‌توانیم یا نمی‌خواهیم؟!
وی یادآور شد: آقای سراج رئیس سابق سازمان بازرسی کشور از فردی نام برد و گفت فلان فرد برای مدیرعاملی بانک رفاه مناسب نبود اما برادر فلان مقام اصرار کرد و منصوب شد!
انتهای پیام/۴