نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد

لزوم شفاف‌سازی نحوه و دلایل اخذ مالیات/ در برابر اقشار کم‌درآمد رأفت داشته باشید

آیت‌الله عبادی به شفاف‌سازی نحوه و دلایل اخذ مالیات تأکید کرد و گفت: باید در برابر اقشار کم‌درآمدتر با سهولت و رأفت و با افرادی که فرار مالیاتی دارند، محکم و برابر قانون برخورد شود.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مدیرکل و معاونین اداره‌کل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی، با اشاره به اینکه مسئله مالیات در جامعه بشری دلیل مشخصی دارد چرا که برای امرار معاش افراد در یک جامعه باید شرایطی فراهم شود، اظهار داشت: این شرایط را باید دولت در کشور فراهم کند و یکی از منابع فراهم کرد این شرایط منابع مالیاتی است.
وی با اشاره به اهمیت تأمین شرایط امرار و معاش از جمله امنیت، راه، زیرساخت‌های خدمات‌رسانی و ارتباطی، عنوان کرد: اگر این شرایط در کشور فراهم نشود، بخش خصوصی نمی‌تواند کسب درآمد داشته باشد لذا تمام اقدامات اقتصادی و امرار و معاش هر فردی چه در بخش خصوصی و چه افراد مختلف مشروط به شرایطی است که دولت باید برای جامعه فراهم کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به شفاف‌سازی نحوه و دلایل اخذ مالیات تأکید کرد و افزود: در سازمان امور مالیاتی چه خوب است که توجیه مردم به شکل بهتری صورت بگیرد، تا مردم تصور نکنند مالیاتی که پرداخت می‌کنند از جیبشان و مجبور به پرداخت شده‌‌اند.
آیت‌الله عبادی با اشاره به اینکه افراد از نظر سطح درآمدی در جامعه متفاوت‌ هستند و باید نحوه برخورد نیز متفاوت باشد، خاطرنشان کرد: نسبت به کسبه‌ای که به زحمت درآمد کسب می‌کنند و حتی نیازمند کمک نیز هستند و از طرفی دولت هم باید به افراد نیازمند کمک کند پس تا جایی که قانون اجازه می‌دهد با سهولت بیشتری با این کسبه برخورد شود.
وی مطرح کرد: کسانی هستند که سود خوبی از فعالیت‌های اقتصادی خود می‌بردند ولی از مالیات‌های کلانی فرار می‌کنند این افراد از جامعه کسب درآمد می‌کنند و باید حق جامعه را بپردازند لذا باید در برابر اقشار کم‌درآمدتر با سهولت و رأفت و با افرادی که فرار مالیاتی دارند، محکم و برابر قانون برخورد شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: تمام تلاش خود را برای اخذ مالیات از این افراد به کار گیرید چرا که مبالغ بالاتری را پرداخت نکرده‌اند اما به فروشنده‌ها و کسبه واحدهای تجاری کوچک که خودش به زحمت امرار و معاش می‌کند، فشار وارد نشود تا زندگی خود را سرو سامان دهد.
عبادی در ادامه با بیان اینکه با توجیه درست مردم و عمل کردن عادلانه به قوانین می‌توان اقتصاد کشور را طوری اداره کرد که به مردم فشار وارد نشود، خاطرنشان کرد: با اعمال واقعی اقتصاد مقاومتی و حرکت به سمت فرآوری و تولید داخلی به جای خام‌فروشی و اتکای به نفت دیگر بیکار و نیازمندی در کشور وجود نخواهد داشت.
انتهای پیام/۴