نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تاکید کرد

لزوم شناسایی ابعاد شخصیتی امام راحل(ره) به نسل جوان/ شب قدر بهترین فرصت خودسازی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این که انقلاب اسلامی به رهبری آیت الله خامنه ای ادامه دهنده راه و مرام امام راحل(ره) به عنوان یک الگوی انقلابی برای همه آزادیخواهان جهان شده است، گفت: بایستی ابعاد شخصیتی امام راحل(ره) به نسل جوان شناسایی شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در جمع مردم در مسجد امام حسین(ع) بیرجند ضمن اشاره به عظمت شب های قدر، اظهار کرد: قدر در لغت دو معنا دارد و یکی از لغات شب قدر ،عظمت است.
وی با اشاره به این که معنای لیلة القدر شب عظیم و بزرگ است،تصریح کرد: لیلة القدر به معنای اندازه گرفتن است یعنی شبی که اندازه همه چیز مشخص می شود و روایات نیز،تایید کننده این معنا است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در روایات متعدد لیلة القدر شبی است که مقدر می شود،یادآور شد: هرگز اینگونه نیست که تقدیر انسان قابل تغییر نباشد بلکه در این شب می توان با دعا و توسل برای ما چیزهای خوبی مقدر شود.
حجت الاسلام عبادی با اشاره به این نکته که شب قدر؛شب غفران،رحمت الهی و سبب بیداری است،خاطرنشان کرد:ایام شب های قدر،فرصتی در راستای تقویت فرهنگ علوی و معرفی سیره و منش علوی به نسل جوان و نوجوان است.
وی الگو گیری از مولای متقیان امام علی(ع) را،موجب ریشه کنی فساد و ظلم دانست و افزود:آنچه مسلم است آن است که پیروی از مکتب و سیره علوی،بسترساز سعادت دنیا و آخرت است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که در شب قدر همه اعمال انسان مشخص می شود،عنوان کرد:بر اساس سخنی از امام رضا(ع)؛ “در شب قدر آنچه که در طول سال مقدر می شود تقدیر و اندازه گیری می شود”.
حجت الاسلام عبادی در ادامه صحبت هایش ضمن تسلیت به مناسبت رحلت امام خمینی(ره)،بیان کرد:۱۴ خرداد، بهترین فرصت برای تبیین اندیشه های امام راحل(ره)است.
وی ادامه داد: امام راحل(ره)، یک شخصیت فردی داشته و انسان ممتاز و نابغه ای بود چرا که اصولی را که ایبشان فرموده اند و نوشته شد اگر بسیاری از طلبه های فاضل بخواهند بخوانند مطالب امام را نمی فهمند و درک نمی کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این نکته که امام خمینی(ره) در فقه، اصول و فلسفه، فیلسوف بزرگی بود تبیین کرد: همچنین امام (ره) در عرفان، عرفان نظری و عرفان عملی انسان بزرگی بود.
حجت الاسلام عبادی مطرح کرد:امام راحل(ره) با ایجاد حکومتی اسلامی برای فریادرسی مظلومان و هدایت جهان برپایه استقلال و انسانیت تلاش کردند و این ویژگی باعث می شود تا مردم برای ایشان احترام ویژه ای قائل باشند.
وی اضافه کرد:اندیشه امام راحل(ره)،ایستادگی در برابر زیاده خواهی استکبار و ایجاد امید در دل مستضعفان جهان بود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این که امام خمینی(ره) در تقوا، تزکیه و نفس نیز در اوج بود،گفت:بر کسی پوشیده نیست که در تاریخ تشیع، شخصیتی مانند امام راحل با این تاثیرگذاری یا نداشتیم و یا اگر داشتیم خیلی کم بود چرا که اقداماتی که امام(ره) در مقاطع مختلف انجام دادند، متفاوت بود.
حجت الاسلام عبادی با اشاره به این که امام(ره) استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت را برای مسلمانان به ارمغان آورد،خاطرنشان کرد: بنابراین امروز استقلال ما فوق العاده است.
وی افزود: در مذاکرات با برخی از کشورهای اروپایی، یکی از کشورهایی که وابستگی شدیدی به آمریکا داشت اقرار کرد که” مانند استقلال ایران از جهت سیاسی، امنیتی و نظامی کشوری پیدا نمی شود.”
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی استقلال ایران را بسیار خوب دانست و یادآور شد: در بحث استقلال، عدم استقلال، زخم کهنه ملت ایران در چند قرن اخیر بوده است و استقلالی که ما امروز از استکبارگران و استعمارگران داریم گاهی ممکن است آثار آن را متوجه نشویم و فقط آثار تورم، تحریم و مشکلاتی که غربی ها برای ما درست می کنند را درک می کنیم اما نعمت هایی در راستای استقلال نصیب ما شده اس که بایستی قدرشناخته شوند.
حجت الاسلام عبادی در ادامه گفت: گاهی تصور می شود قبل از انقلاب دارای استقلال بودیم اما همه چیز خوب بود درصورتی که اینگونه نیست و در آن زمان استعمارگران چه حرمتی برای کشوری که استقلال نداشت داشتند؟ چقدر به تحقیر ما پرداختند؟
وی با اشاره به این مهم که در آن زمان استعمارگران حکومت می کردند و هرچه می گفتند باید همان می شد،عنوان کرد: در جنگ جهانی اول نیمی از ملت ایران از گرسنگی مردند چون ارباب ها در این خصوص تصمیم می گرفتند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که امام(ره) استقلال و اسلامیت را آورد،تبیین کرد: در این زمینه امروز بخشی از این استقلال بر عهده مسئولان است که بایستی کامل اجرا کنند و بخشی هم بر عهده مردم قرار دارد.
حجت الاسلام عبادی ضمن اشاره به این که اگر چه تاکنون به همه آرمان های انقلاب دست نیافتیم اما خیلی جلو رفته ایم،بیان کرد: علت این که ما را در هسته ای تحریم کردندآن است که آنان نمی خواهند شاهد پیشرفت ملت ایران باشند و بر روی پای خود بایستد و قدرتش از همه جهات بالا برود.
وی اضافه کرد: همچنین تحلیل خانم کلینتن در کتاب خاطراتش این است که انرژی هسته ای سر ریز تمام علوم است و اگر ایران به آن دست یابد، غنی سازی کند و صدها علم دیگر در کنارش به دست آورد قدرت ایران از جهت تکنولوژی، فناوری و علم بسیار بالا می رود بنابراین ما نباید بگذاریم ایران اینگونه شود.
حجت الاسلام عبادی با بیان این که آنان دوست دارند مردم ایران همانند مردم عربستان در خدمت تمام عیار استکبار باشند،مطرح کرد:همچنین تقاضای آنان این است که ایرانی ها به آن ها بگویند که به هر قیمتی که دوست دارید از ما نفت را بخرید و در حقیقت،اختیار همه کارهایشان را به دست بیگانگان بسپارند.
وی با اشاره به این مطلب که استکبار ۴۰۰ میلیارد دلار از عربستان گرفت اما به زودی به عربستان نیز ضربه خواهد زد،اذعان داشت: شاید با ۵۰ میلیارد دلار می توانست بهترین کارخانه های موشک سازی و اسلحه سازی و تجهیزات سازی را در عربستان تاسیس کند اما این کار را نمی کند و می گوید خودت نباید بسازی و باید به هرچه ما بگوییم عمل کنید.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی متذکر شد:تفکرات و اندیشه های امام راحل(ره) در طول تاریخ بسیار بر روحیه همه مسلمانان جهان تاثیر گذاشت.
حجت الاسلام عبادی با بیان این که انقلاب اسلامی به رهبری آیت الله خامنه ای ادامه دهنده راه و مرام امام راحل(ره) به عنوان یک الگوی انقلابی برای همه آزادیخواهان جهان شده است،افزود:بایستی ابعاد شخصیتی و مدیریتی ایشان به نسل جوان شناسانده شود.
انتهای پیام/ ۱۰۱/ ۱۱/