رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان‌جنوبی تاکید کرد

لزوم نگاه حمایتی بر توزیع سهمیه‌های استخدامی در خراسان‌جنوبی/ فوق العاده خاصی برای ماندگاری در نظر گرفته شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: استان جاذبه زیادی برای اقامت ندارد و درخواست میشود فوق العاده خاص به هر نحوی برای ماندگاری بیش از اندازه حداقل نیروهای کارآمد و اثر بخشی باشد در نظر گرفته شود‌.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید پور عیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی امروز در شورای اداری استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد، اظهار کرد: دنیا در حال چابک سازی است و هرچه حجم نیروی انسانی از نظر کمی بالابرود منجر به افزایش کیفیت خواهد شد.
وی با بیان اینکه طبیعتا نابسامانی های اقتصادی همه چیز را از جمله بهره وری تحت تاثیر قرار داده، افزود: یکی از آثار منفی در حوزه حقوق، دستمزد و جبران خدمات نیروهایی است که در حوزه دولت کار می‌کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی بیان کرد: اگر نیروی کارآمد در حوزه دولت باشد قطعا اثر بخشی از طریق جبران خدمات صورت خواهد گرفت و به نظر می‌رسد دولت می‌تواند در حوزه رشد و پیشرفت بهره وری بیشتری داشته باشد.
پورعیسی تمرکز بر گسترش دولت الکترونیک را یکی دیگر از دلایل ماندگاری مردم در استان دانست و بیان کرد: گسترش دولت الکترونیک با توجه به پتانسیل های استان میتواند مفید باشد که اگر به این موضوع عنایت میشد در روستاهای استان که ۳۷۰۰ روستا است کمتر شاهد مهاجرت به حاشیه شهرها بودیم.
وی اظهار کرد: افزایش میزان رضایت مندی مردم استان نشان از کم توقع بودن دارد که اگر خراسان جنوبی در این خصوص پایلوت شود و شاخص ها را دولت ارزیابی کند خراسان جنوبی می‌تواند به عنوان استان پایلوت مطرح شود‌.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از ایرادهایی که به کشور وارد است در خصوص فساد اداری،ساختار ناهمگون و رانت در ادارات است و این موضوع محقق نخواهد شد مگر اینکه اهدافی که ابلاغ شده از طرف دولت همه به آن پایبند باشند و حمایت های لازم صورت گیرد و این مکمل مباحث مربوط به بهره وری، رشد و ارتقای نظام سلامت اداری است.
پورعیسی گفت: اهدافی که دولت در کشور از ابتدای سال ۱۳۹۴ ابلاغ کرده و خراسان جنوبی نیز همراهی کرده و از طرفی سازمان امور اداری نیز عنایت خاصی به خراسان جنوبی داشته و می‌توان در این صورت اثر بخشی در استان را بیشتر کنیم.
وی افزود: در حوزه شاخص های خاص از جمله پراکندگی، محرومیت، مرزی بودن، نداشتن حداقل های زیرساخت زمینی، هوایی، ریلی و مباحث مربوط به خاص فوق العاده ها نیاز به توجه است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار کرد: استان جاذبه زیادی برای اقامت ندارد و درخواست میشود فوق العاده خاص به هر نحوی برای ماندگاری بیش از اندازه حداقل نیروهای کارآمد و اثر بخشی باشد در نظر گرفته شود‌.
پور عیسی بیان کرد: وضعیت خراسان جنوبی در دستگاه های مشمول بودجه استان در مورد پستهای بلاتصدی ۴۹ درصد است اما آنهایی که مشمول بودجه کشوری است ۳۳ درصد بوده و اگر ما همین ۲۴ درصد را به کشور بدهیم و آنها بودجه استانی را بدهند عنایت ویژه ای وزارت خانه ها در این بحث خواهند داشت.
وی تصریح کرد: نگاه حمایتی در توزیع سهمیه استخدامی و تقویت ساختار از طریق وزارتخانه ها با این نگرش که نشستی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شود کار در استان آسان خواهد شد و نگاه ما فقط باید بر بحث های عمرانی، رشد، توسعه و مباحثی از این قبیل باید باشد.
انتهای پیام/۱۲۷