مدیرکل امور عشایر خراسان‌جنوبی مطرح کرد

لزوم همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه عشایری برای رفع مشکلات عشایران

مدیر کل امور عشایر خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به جمعیت 81 هزار نفری عشایر استان که 13.2% جمعیت را شامل می‌شوند تقاضای پیگیری و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه عشایری را داریم تا مشکلات این جامعه مولد رفع شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین حسین‌پور مدیر کل امور عشایر خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از اهداف اداره کل ارائه خدمات پروژه‌های عمرانی در قالب آبرسانی سیار، مرمت ایل‌راه، گاز رسانی، نفت رسانی، مرمت و بهسازی چشمه ، چاه مالداری- و غیره در شهرستان‌ها است که از محل اعتبارات شهرستانی تامین اعتبار می‌شود.
وی افزود:با توجه به برگزاری کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها انتظار داریم جامعه سختکوش و مولد عشایر که از برخی امکانات جوامع دیگر محروم مانده‌اند بیشتر مورد نظر و توجه قرار گیرند.
مدیر کل امور عشایر خراسان‌جنوبی بیان کرد: علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده و ارزیابی انجام شده متاسفانه مشاهده می‌شود برخی از شهرستان‌ها نسبت به جامعه عشایری شهرستان کم لطفی داشته باشند.
حسین‌پور گفت: با توجه به جمعیت ۸۱ هزار نفری عشایر استان که ۱۳٫۲% جمعیت را شامل می‌شوند تقاضای پیگیری و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه عشایری را داریم تا مشکلات این جامعه مولد رفع شود.
وی افزود:با توجه به اینکه خدمات مستمر از جمله آبرسانی سیار۴۰۰ مترمکعب در روز، مرمت ایل‌راه بیش از ۶ هزار کیلومتر و غیره نیازمند اعتبار و توجه ویژه است لذا از کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ها تقاضای توجه و تجدید نظر در حوزه عشایری را داریم.
انتهای پیام/۱۲۷