نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

لزوم هم‌افزایی در دستگاه‌های حمایتی

خسروی گفت: هم‌افزایی به عنوان یک محور در مجموعه سازمان‌ها و دستگاه‌های حمایتی و خدمات‌رسان اهمیت زیادی دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، با تاکید بر هم افزایی به عنوان یک محور در مجموعه سازمان ها و دستگاه های حمایتی و خدمات رسان، اظهار کرد: انجام امور بر اساس یک محور سبب می شود تا زودتر به نتیجه برسد و خدمات انجام شده بهتر دیده خواهد شد.
وی افزود: به طور مثال در توزیع بسته های کمک های مومنانه، اگر بین دستگاه های حمایتی مانند کمیته امداد، هلال احمر، بهزیستی و … هم افزایی وجود نداشته باشد، ممکن است به یک خانواده چند بسته برسد و به یک خانواده هیچی داده نشود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پرهیز از تنش های سیاسی در حوزه اجرا گفت: این موضوع ضروری است اما نه به این معنی که همه یک طور فکر کنند. بلکه باید همه آزدانه فکر کنند و نظر دهند، اما در پایان بر اساس یک محور عمل شود تا مانع خدمت نشود.
خسروی ادامه داد: جمعیت هلال احمر، باید بصیرت سیاسی داشته باشند، اما در امور سیاسی دخالت نکنند. در حالی که هم اکنون همین روحیه وجود دارد، اما به دلیل افراط و تفریط، برخی افراد دنبال سیاسی کردن امور هستند که باید مراقب بود.
وی بیان کرد: همانطور که آقای امجد به عنوان معلم اخلاق جمهوری اسلامی، اکنون در خارج مرزها با لقب دادن شهید به زم و امثال او، دارد جای شهید و جلاد را عوض می کند، افراد دیگری هم هستند که می خواهند این تفکر را در هلال احمر پیاده کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر این تفکر در هلال احمر وجود ندارد، باید در عزل و نصب ها و برنامه ها طوری عمل کرد که دیگران هم نتواند بهره برداری سیاسی کنند. چراکه به تعبیر پیامبر اکرم(ص)، بدترین آدم کسی است که دین خود را به دنیایش بفروشد و بدتر از او کسی است که دین خود را به دنیای دیگران بفروشد.
خسروی با اشاره به جمع آوری پیشنهادات بودجه ای از دستگاه ها و مدیران استان، گفت: برخی از مشکلات استان چندین ساله است و حل آنها سخت تر به نظر می رسد، اما انتقال مشکلات استان به نمایندگان مجلس، قابل پیگیری است.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴