در دیدار نامزدهای انتخابات مجلس با نماینده مردم بیرجند مطرح شد؛

لزوم ورود جدی مجلس به گرانی و کنترل بازار/ وضعیت افسارگسیخته مسکن در بیرجند ساماندهی شود

جلسه دیدار و گفتگوی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شامگاه(۸ تیر) در بیرجند برگزار شد.

به گزارش خاورستان به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی، جلسه دیدار و گفتگوی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شامگاه(۸ تیر) در بیرجند برگزار شد. در این دیدار سه ساعته که جمع زیادی از نامزدهای حوزه انتخابیه بیرجند، خوسف و درمیان در آن حضور داشتند، نامزدها برنامه ها و پیشنهادات کاری خود را به منتخب مردم استان ارائه کردند.
حجت الاسلام «محمدعلی تابعی» یکی از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه بیرجند در ابتدا ضمن تشکر از برگزاری این جلسه، گفت: یکی از برنامه هایی که باید در این دوره پیگیری شود، اجرا و اتمام مصوبات دولت های قبل است که هنوز در استان برخی ها نیمه تمام مانده است.
وی اجرای شبکه راه آهن، توجه جدی به معادن، استفاده از سند توسعه و سند آمایش سرزمینی استان در برنامه ریزی ها را از دیگر موارد مورد تاکید عنوان کرد و افزود: چنانچه کمکی در ادامه مسیر از ما ساخته باشد، قطعا کمک خواهیم کرد.
«سید علی حسینی» یکی دیگر از نامزدها هم در این جلسه بر لزوم استفاده از نیروی انسانی جوان در پست های مدیریتی در استان تاکید کرد و گفت: عامل اصلی توسعه یافتگی هر منطقه ای نیروی انسانی متخصص آن است که خراسان جنوبی از این منظر غنی و قوی است.
وی بر استفاده از ظرفیت نیروی انسانی استان در برنامه ریزی ها برای پیشرفت استان هم تاکید کرد.
«ابوالفضل ایروانی» از دیگر نامزد انتخابات مجلس هم با اشاره به اینکه سند آمایش سرزمینی استان دچار اشکالاتی است، گفت: اسناد بالادستی استان باید مجدد با شرایط کنونی استان نوشته شوند.
وی با اشاره به اینکه نگاه سلیقه ای به منابع انسانی در استان باعث هدر رفت نیروی انسانی شده است، اضافه کرد: دولت و مجلس باید برای توانمندسازی اقشار آسیب پذیر کمک کنند.
«محمدرضا عرب پور» دیگر نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس هم با اشاره به اینکه تفکرات لیبرالیستی کمر کشور را شکانده است، گفت: مجلس باید کسانی که مسبب مشکلات امروز کشور در بخش های مختلف به خصوص مسکن هستند، را مواخذه کند.
وی یکی از وظایف نمایندگان مجلس را نظارت بر کار مسئولان دانست و افزود: متاسفانه نظارت در مرکز استان جدی گرفته نشده و نتیجه آن این است که جاده بیرجند – قاین سالهاست که روی زمین مانده و پیمانکاران فقط پول می گیرند اما کار نمی کنند.
ساختار نظام بانکی و اداری کشور باید اصلاح شود
حجت الاسلام «علیرضا حسینی» هم با اشاره به اینکه برنامه مکتوب خودمان را به منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف تقدیم می کنیم، گفت: بنده در ایام انتخابات دو برنامه جدی را دنبال می کردیم که یکی اصلاح ساختار نظام بانکی و دیگری اصلاح نظام اداری کشور بود.
وی افزود: در خصوص اصلاح نظام بانکی متاسفانه مافیایی پشت موضوع است که همین روند نادرست نظام بانکی کشور را دوست دارند و توجیهات شرعی هم برای آن درست می کنند.
حجت الاسلام حسینی برطرف شدن معضل آب، تسریع در روند احداث راه آهن، استفاده از ظرفیت نخبگان ستادهای دیگر و راه اندازی مجمع نمایندگان شرق کشور را از دیگر موضوعات پیشنهادی به منتخب مردم بیرجند عنوان کرد.
برطرف کردن مشکلات سند آمایش سرزمینی استان، ساماندهی و نظارت بر وضعیت افسارگسیخته مسکن، تاکید بر عدم سخت گیری های بی مورد توسط منابع طبیعی و برخی ادارات از برنامه های پیشنهادی «زهرا اصغری» و «حسن رضا چهکندی نژاد» دیگر نامزدهای مجلس بود.
وام ودیعه مسکن دهن کجی به مردم است
«علیرضا امامدادی» مباحث خود را با ارائه سه راهکار برای کاهش فشار گرانی ها بر مردم مطرح کرد و گفت: لزوم شفاف سازی شبکه تولید، توزیع، صادرات و واردات در کشور، تاکید بر درج قیمت اصلی بر روی کالا و نه آنچه توزیع کننده می خواهد، اعطای وام صفر درصد و بدون کارمزد به مردم برای رفع مشکلات آنها و جلوگیری از تشکیل وزارت بازرگانی از جمله این موارد است.
وی با اشاره به اینکه دادن وام ۱۳ درصدی برای ودیعه مسکن دهن کجی به مردم است، گفت: اینها مستاجر هستند و نه تاجر که دولت وام با کارمزد بالا به آنها می دهد، کجای دنیا چنین اقداماتی می کنند.
این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه مجلس طرحی را تصویب کند که سهام عدالت مردم به عنوان وثیقه در بانک قرار گیرد تا از آن بتوان استفاده کرد تا خیلی ها بتوانند وام های قرض الحسنه و اسلامی دریافت کنند، گفت: بانک مهر ایران نمونه بانکداری اسلامی است که تمام بانک های کشور باید به این سمت حرکت کنند.
لزوم تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی!
حجت الاسلام «محمدرضا رفیعی» و حجت الاسلام «حسن صفری» دیگر سخنوران این جلسه بودند که بر کنترل گرانی های بی قید و بند و استفاده از نیروی انسانی کشور و تعیین تکلیف نیروهای شرکتی در کشور تاکید کردند.
حجت الاسلام صفری با اشاره به اینکه متاسفانه برخی مدیران بازنشسته در استان هنوز بر صندلی مدیریتی خود تکیه دادند و تنها از مکانی به مکان دیگر می روند، گفت: برخی ادارات ما با این روند تبدیل به خانه سالمندان شدند.
وی لزوم تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی توسط مجلس و دولت را خواستار شد و افزود: چطور می شود که دولت برای هر نیروی شرکتی ماهانه بیش از پنج میلیون تومان هزینه می کند اما آنچه به دست نیرو می رسد کمتر از یک و نیم میلیون است؟ اینها در بین نیروی انسانی جوان کشور که از سرمایه های ما هستند، نارضایتی به وجود می آورد.
«حسین خسروی اسفزار» نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در پایان این جلسه سه ساعته خواستار تشکیل کمیته های مختلف با حضور نماینده ای از ادارات و اعضای ستادهای تمامی کاندیداهای این دوره مجلس شد و گفت: این کارگروه هر چه سریعتر تشکیل و نتایج آن مصوب و برای تصویب و مراحل بعدی در مجلس، دنبال خواهد شد.
انتهای پیام/ ۳