دادستان کل کشور:

لزوم ورود دادستان‌ها برای حل مشکلات بخش تولید/ پرونده شهادت سردار سلیمانی تا زمان انتقام بسته نمی‌شود

حجت‌الاسلام منتظری با بیان اینکه یکی از جنایت‌های فاحش آمریکا به شهادت رساندن سردار سلیمانی بود، گفت: پرونده ترور شهید سلیمانی تا زمان انتقام گرفتن از مسببان این جنایت بسته نخواهد شد.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری صبح چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب بیرجند که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، با اشاره به چهلمین سالگرد شروع دفاع مقدس اظهار کرد: مرور خاطرات دفاع مقدس برای ما و نسل آینده بی شک در حل مشکلات راهگشا خواهد بود.
وی با اشاره به ضرورت دشمن شناسی بیان کرد: آمریکا در سال ۵۹ برای شکست انقلاب و تجزیه کشور، صدام را برای حمله نظامی به ایران تحریک کرد اما با رهبری امام (ره) و جانفشانی جوانان این نقشه دشمن با شکست فاحش رو به رو شد.
حجت الاسلام منتظری ادامه داد: امروزه دشمن با تحریم اقتصادی قصد آسیب زدن به کشور و انقلاب را دارد.
وی با بیان اینکه یکی از جنایت‌های فاحش آمریکا به شهادت رساندن سردار سلیمانی بود، افزود: پرونده شهید سلیمانی تا زمان انتقام گرفتن از مسببان این جنایت بسته نخواهد شد.
دادستان کل کشور با بیان اینکه امروزه دشمن در عرصه سیاسی در سازمان ملل نیز با شکست رو به رو شده است، گفت: فشارهای دشمن ثمری جز قوی‌تر شدن مردم ما نخواهد داشت و ما نیز با همدلی مسیر خود را ادامه خواهیم داد.
برخورد قاطعانه با مفاسد
حجت الاسلام منتظری اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما در قوه قضائیه بحث تحول در قوه است که دادستان‌ها در این زمینه مسئولیت دارند.
وی با بیان اینکه تحول در قوه قضائیه باید از درون آغاز شود، بیان کرد: باید درون دستگاه قضایی را از هرگونه آسیب و فساد صیانت کرده و قاطعانه بدون اغماض با هر گونه فساد برخورد کنیم.
دادستان کل کشور ادامه داد: رسیدگی به شکایات تنها یکی از وظایف دادستان است در صورتی که وی به عنوان مدعی‌العموم مسئولیت‌های متعددی دارد.
حجت الاسلام منتظری خطاب به دادستان‌ها گفت: مسئولیت‌های خود را در وهله اول به درستی شناخته و سپس با برنامه‌ریزی در راستای رسیدن به آن گام بردارید.
وی اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع به ویژه کسانی که قدرت مالی کافی ندارند از مهمترین وظایف دادستان است.
دادستان کل کشور ادامه داد: نظارت مستمر بر دادسراهای شهرستان‌ها از سوی دادستان مرکز استان، نظارت فیزیکی و الکترونیکی برای شناخت آسیب‌ها، و صیانت از حقوق عامه از مهمترین وظایف دادستان‌ها است.
ورود جدی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی
وی افزود: دادستان‌ها در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها در شرایط فعلی به صورت جدی ورود پیدا کنند.
حجت الاسلام منتظری گفت: ضمن اینکه باید در راستای کاهش جمعیت زندان‌ها قدم برداریم ولی با کسانی که اخلال در امنیت کشور ایجاد می‌کنند، به صورت قاطعانه برخورد می‌کنیم.
وی یادآور شد: تلاش برای باز اجتماعی کردن زندانیان نیز از دیگر مسئولیت‌ها است.
وی گفت: به همکارانم در خراسان جنوبی بابت همه تلاش‌ها در راستای انجام تکالیف خسته نباشید عرض می‌کنم.
دادستان کل کشور بیان کرد: انجام تکالیف و مسئولیت در محاکم با توجه به تراکم جمعیت در شرایط کرونایی اقدامی ایثارگرانه است.
حجت الاسلام منتظری ادامه داد: تمایل قلبی برای حضور در بین مردم خراسان جنوبی به بهانه مراسم تکریم و معارفه دادستان بیرجند را داشتم ولی محدودیت‌های کرونایی این افتخار را از ما گرفت.
وی با تأکید و تعامل بیشتر در مجموعه دادگستری افزود: امروز حجت الاسلام نسائی را به عنوان دادستان مرکز خراسان جنوبی معرفی می‌کنم که به خوبی با استان آشنایی دارند.
دادستان کل کشور گفت: آقای مقدس دادستان سابق مرکز استان در سنگر دیگری در خراسان جنوبی به مردم خدمت خواهند کرد.
انتهای پیام/۴