در دیدار مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با مدیران تابعه وزارت نیرو مطرح شد

لزوم پاسخگویی وزارت نیرو در خصوص خسارت‌های وارده ناشی از خاموشی‌های برق/ گرمی و سردی مناطق در خاموشی‌ها در نظر گرفته شود

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خاموشی‌های اضطراری در بسیاری از نقاط خسارت هایی را به مردم وارد کرده است، گفت: وزارت نیرو باید در خصوص خسارت های وارده به مردم ناشی از خاموشی‌های برق پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با مدیران تابعه وزارت نیرو در خراسان جنوبی، اظهار کرد: بی توجهی به تولید برق باعث خاموشی‌های اخیر شده است.
وی با بیان اینکه در نیروگاه برق شهید کاوه قاین باید سیکل ترکیبی اجرا شود، افزود: در صورت اجرای سیکل ترکیبی، تولید برق افزایش پیدا خواهد کرد و انرژی گاز کمتری صرف خواهد شد.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خاموشی یک ضعف مدیریتی در کشور است، گفت: با توجه به اینکه میزان تولید برق در خراسان جنوبی از مصرف بیشتر است لذا باید کمترین میزان خاموشی را در استان داشته باشیم.
فلاحتی با بیان اینکه خاموشی‌های اضطراری در بسیاری از نقاط خسارت هایی را به مردم وارد کرد اما متاسفانه هیچ کس پاسخگو نیست، تصریح کرد: نباید از عفت مردم خراسان جنوبی سواستفاده شود لذا وزارت نیرو باید در خصوص خسارت های وارده به مردم ناشی از خاموشی‌های برق پاسخگو باشد.
وی به روشن بودن تیرهای برق در روز در بعضی از روستاها اشاره کرد و افزود: برای خاموش و روشن شدن تیرهای برق باید برنامه‌ریزی شود.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عمده مشکلات مردم در خراسان جنوبی بحث آب است، گفت: موضوع آب در استان نیاز به مدیریت جدی دارد.
فلاحتی خاطرنشان کرد: فصل بودجه ریزی نزدیک است لذا آمادگی داریم پیشنهادات مدیران را در همه حوزه ها پیگیری و به دولت منتقل کنیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: متاسفانه تا کنون نتوانستیم از ظرفیت تصفیه خانه بیرجند استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه ۴۴ درصد جمعیت استان در حوزه انتخابی اینجانب است، افزود: تعداد روستاهایی که از نعمت آب بی بهره اند بسیار بی شمار است به صورتی که ۸۰ درصد روستاهای استان با چالش بی‌آبی روبه رو هستند.
محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: مشکلات مختلفی از جمله تیرهای برق فرسوده داریم که دردسرساز شده است.
وی افزود: دهیاری‌ها و بنیاد مسکن اعتبار برای تعویض تیرهای برق فرسوده ندارند لذا نمایندگان مجلس باید کمک کرده و از جایی منابعی را برای این موضوع تامین کنند.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: گرمای شهرستان طبس از همه نقاط استان بیشتر است و متاسفانه در اوج گرما خاموشی ها انجام می شد لذا باید گرمی و سردی مناطق در خاموشی ها در نظر گرفته شود.
امیرحسنخانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تولید برق استان بیشتر از مصرف است اما تولید برق استان باید افزایش پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه آب شرب مردم باید اولویت اول مسئولان باشد، افزود: آب شرب نباید صرف کشاورزی شود بلکه باید برای آشامیدن مردم استفاده شود.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آب قنات بلده برای آبیاری درختان انار استفاده می‌شود و این ظلم به مردم است، گفت: بیش از اندازه از منابع آب زیر زمینی استفاده می‌شود که این باعث از بین رفتن کیفیت آب شده است.
نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، اظهار کرد: حدود ۱۰ روستا در نهبندان و چهار روستا در سربیشه کد آبادی ندارند.
وی افزود: طرح های انرژی های خورشیدی در استان باید به صورت عدالت محور در تمامی شهرستان ها توزیع شود.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص اجرایی شدن پروژه های آبرسانی مورد نیاز مردم سربیشه و نهبندان ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
انتهای پیام/ ۱۳۲