مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی مطرح کرد

لزوم پیشگیری از سخنرانی افراد خاص و حاشیه‌ساز/ نارضایتی‌های اجتماعی بررسی شوند

حجت الاسلام حمیدی گفت: سخنرانی در اجتماعات و دانشگاه ها توسط افراد خاص و حاشیه‌ساز که محدودیت قانونی برای سخنرانی دارند و از خارج استان وارد می‌شوند، باید پیشگیری شود تا فضای انتخابات استان دچار تنش نشود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی صبح امروز در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی خراسان جنوبی ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، اظهار کرد: ان‌شاالله با رعایت ضوابط و قوانین انتخاباتی بتوانیم انتخابات باشکوه، قانونمند و با حضور حداکثری مردم برگزار کنیم.

وی افزود: دشمنان در این دوره از انتخابات برنامه‌های ویژه‌ای از پیش تعیین شده دارند تا در روند برگزاری انتخابات اخلال ایجاد کنند و بهره برداری‌های لازم را داشته باشند.

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: باید برنامه هایی در بحث پیشگیری و پیشبینی داشته باشیم چراکه دشمن می خواهد از این فضا، اهداف شوم خود را پیگیری کند.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به این که تاکنون روند انتخابات به صورت قانونمند پیش رفته و مشکلی نداشتیم، تصریح کرد: مجریان و ناظران انتخاباتی با تجارب ۴۰ ساله گذشته وظایف خود را به خوبی انجام می دهند.

وی افزود: از زمان انقلاب تاکنون هر ساله یک انتخابات در کشور برگزار شده است و یک کارنامه موفق در این زمینه داریم و می توانیم آن را به تمام دنیا نشان دهیم.

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به این که در این ستاد باید دو مسئله را به عنوان راهبرد دنبال کنیم، گفت: یکی راهبرد توجیح و دیگری راهبرد نظارت است.

حجت الاسلام حمیدی تصریح کرد: بهترین راهبرد برای تخلفات انتخاباتی توجیح است و باید مردم و کاندیداها توجیح شوند تا انتخابات موفقی برگزار شود.

وی افزود: علاوه بر کاندیداهای تایید صلاحیت شده و طرفداران آنها حتی کاندیداهایی که رد صلاحیت نیز شده اند باید توجیح شوند و اگر اعتراضی دارند از طریق قانونی دنبال کنند.

وی به راهبرد نظارت اشاره کرد و افزود: نظارت و توجیح ممکل یکدیگر هستند و نظارت باید وجود داشته باشد تا از یک سری سوء استفاده‌ها و تخلفات جلوگیری شود.

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: طبق قانون دستگاه‌های اجرایی می‌توانند امکانات خود را در اختیار مجریان برگزاری انتخابات قرار دهند اما فعالیت های آنها نباید به گونه ای باشد که له یا علیه کاندیدایی تبلیغ شود.

حجت الاسلام حمیدی با بیان این که در دوره‌های گذشته انتخابات مسئله‌ای رخ نداده است، تصریح کرد: اما نباید از کنار مسائل به آرامی گذشت و پیش بینی‌های لازم باید انجام شود.

وی به برخی از نارضایتی‌های اجتماعی مانند مطالبات کارگری اشاره کرد و افزود: این درخواست‌ها باید به استانداری اعلام و رسیدگی شود تا در آستانه انتخابات حاشیه‌سازی خاصی صورت نگیرد و دشمن به نفع خود از آنها بهره برداری نکند.

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: سخنرانی در اجتماعات و دانشگاه ها توسط افراد خاص و حاشیه‌ساز که محدودیت قانونی برای سخنرانی دارند و از خارج استان وارد می‌شوند، باید پیشگیری شود تا فضای انتخابات استان دچار تنش نشود.

وی با بیان این که کارگروه فضای مجازی بسیار اهمیت دارد، افزود: فضای مجازی باید به صورت دائم رصد و اقدامات پیشگیرانه انجام شود و اگر مدیریت آن از دست ما خارج شود به دست دیگران خواهد افتاد.

حجت الاسلام حمیدی به کارگروه قضایی اشاره و خاطرنشان کرد: هرگونه ابهاماتی در حوزه قانون و مقررات انتخاباتی وجود دارد به این کارگروه ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/ ۱۳۲