نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

لزوم کار تشکیلاتی و کشف استعدادها در فضای سایبری/ اگر بسیج نباشد، فساد عالم را می گیرد

خسروی گفت: در فضای سایبری کار تشکیلاتی انجام دهید، جزیره‌ای کارکردن به نفع انقلاب اسلامی نیست و باید کشف استعدادها و سپس سازماندهی دنبال شود.

به‌ گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی امروز در همایش مجاهدان سایبری سازمان فضای مجازی بسیج سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: امام علی علیه‌السلام در فرمایشی مبنی بر اینکه ” انسان‌ها اگر زمان‌شناس باشند آمادگی لازم را کسب می‌کنند و دچار غفلت نمی‌شوند ” اهمیت زمان‌شناسی را به ما یادآوری می کنند. در واقع زمان‌شناسی یک اصل است و باید بر طبق این اصل، امروز در جنگ فضای مجازی و سایبری همه آمادگی‌ها را با این محور جلو ببریم.

وی با اشاره به اینکه باید مبارزه در همه زمینه‌ها از سنخ خودش صورت بگیرد، مثلا سلاح با سلاح، فیلم با فیلم، گفت: در فضای مجازی نیز که امروز جای فضای حقیقی را پر کرده، نوع مبارزه باید از سنخ خودش باشد .

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در فضای مجازی تلاش ما باید تلاش فعالانه باشد نه منفعلانه افزود: در دهه گذشته در کشور در این جهت منفعلانه و بدتر عمل کرده‌ایم و طبق فرمایش رهبر انقلاب، گویا فضای مجازی رها شده‌است و عده‌ای به این رها بودن افتخار می‌کنند.

خسروی با اشاره به اینکه در برجام به نتیجه نرسیدیم و چون حتی آب خوردن ما را به آن گره زده بودند امروز می‌بینیم که تورم‌ها حتی جلوی خوردن آب مردم را گرفته‌است، گفت: اما هنوز عده‌ای عبرت نگرفته‌اند و می‌گویند در مذاکرات هشتم آذر برای آمریکا شروطی نگذارید.

وی بر گسترش فرهنگ اهل‌بیت(ع) در فضای مجازی تاکید کرد و افزود: امیرالمؤمنین(ع) می فرمایند: ” العلم السلطان” ، بنا بر این هر کس ضعف پیدا کند، عرصه را واگذار می کند و دیگران بر او سلطه پیدا می‌کنند. امروز هم قدرت برتر در فضای سایبری است حتی در اقتصاد، سیاست و غیره.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در واقع امروز یکی از مصادیق علم، فضای سایبری است و هرچه بیشتر تلاش کنیم تسلط ما بیشتر خواهد بود. امروز عرصه فضای مجازی عرصه جنگ نرم است و دشمن علیه ما چند دهه فعال است.

خسروی با اشاره به تفاوت جنگ سخت و جنگ نرم گفت: جنگ سخت محسوس بود، اما فضای سایبری برای همگان محسوس نیست و عکس‌العمل‌ها در این عرصه جدی نیست. جنگ سخت محدود به زمان، فضا، مکان و افراد بود، اما جنگ نرم زمان بردار نیست و هرچه زمان به جلو می‌رود با وسعت بیشتری عرصه جنگ نرم غلبه پیدا می‌کند . امروز در جاهای محروم و دورافتاده نیز فضای مجازی و آثار جنگ نرم مشهود است و تمام اقشار جامعه در سنین مختلف زن و مرد را در برمی گیرد.

وی با تاکید بر اینکه عرصه فضای مجازی جنگ نرم است و باید آن را دریابید، خاطرنشان کرد: هر حرکتی مقدمه‌اش شناخت است، فضای مجازی را باید بشناسید.شهدای هشت سال دفاع مقدس باعث افتخار هستند در عرصه جنگ نرم نیز شهید فهمیده ها باید تربیت شوند این درک، جسارت و دیانت می‌خواهد .

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اينکه عرصه فضای مجازی عرصه گسترده‌ای برعلیه ما است، گفت: رهبر انقلاب از امیدواری به آینده کشور و جوانان کشور سخن می گویند. اگر بسیج در همه عرصه‌ها و فضای سایبری نباشد، فساد عالم را گرفته بود .

خسروی با بیان این‌که آمریکایی ها و استکبار داعش را تربیت کردند تا اماکن و مقدسات اسلام را تخریب کنند، افزود: در عرصه فضای مجازی اگر کوتاه بیاییم فرهنگ اصیل ایران اسلامی، اقتصاد و سیاست و غیره را مورد هجمه قرار می دهند.

وی با ارائه چند پیشنهاد به فعالان فضای مجازی بسیج اظهار داشت: در فضای سایبری کار تشکیلاتی انجام دهید، جزیره‌ای کارکردن به نفع انقلاب اسلامی نیست و باید کشف استعدادها و سپس سازماندهی دنبال شود.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس با تاکید بر اینکه نشر حداکثری معارف اسلامی را در نظر بگیرید گفت: باید کسانی که با تخصص هستند، محور کار شوند. مدیریت موفق این است که جاذبه در حد اعلا و دافعه در حد ضرورت صورت گیرد، استفاده از هنر و جذابیت‌ها در فضای سایبری ، جواب‌های علمی اقناعی و به‌موقع شبهات در فضای مجازی مدنظر قرار گیرد.

خسروی با اشاره بر برجسته کردن نقاط قوت نظام اسلامی در فضای مجازی افزود: یکی از برنامه‌های فضای سایبری و جنگ نرم، این است که نقاط قوت ما را ضعیف جلوه می‌دهند و آمریکایی‌ها را سردمداران دنیا جا می‌زنند. اما باید در صنایع ، موشکی، هسته‌ای و در زمینه ترویج مکتب حاج‌قاسم، در بستر فضای مجازی فعالانه تلاش کرد، زیرا این جهاد تبیین می‌خواهد .

وی با اشاره به اقدام مجلس در حوزه فضای مجازی افزود: طرح صیانت از فضای مجازی، پس از بررسی در کمیسیون های تخصصی، با رای بالای موافق، تصویب شد.

 

انتهای پیام/۷