نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مادران شهدا، مادران کل جامعه هستند

آیت الله گفت: مادران شهدا تنها مادر یک خانواده نیستند، بلکه مادر کل جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، روز گذشته در دیدار با خانواده معظم شهید سرلشکر خلبان رئوفی فرد با عرض تسلیت درگذشت مادر بزرگوار این شهید والامقام، اظهار کرد: مادر دارای یک جایگاهی است که اگر انسان در هر سنی که باشد و مادرش را از دست دهد، احساس یتیمی می‌کند.
وی افزود: مادران شهدا تنها مادر یک خانواده نیستند، بلکه مادر کل جامعه هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: فرهنگ مقاومت در مقابل ظلم که در جامعه و جوانان ما تأثیر می گذارد و رسوخ پیدا می کند بر اساس منش، فرهنگ، صبر و حوصله ی مادران شهدا است.
آیت الله عبادی تصریح کرد: ویژگی برجسته و ایمانی مادر شهید رئوفی فرد از جمله مقید بودن به ذکر و خدمت رسانی به دیگران، فرهنگی است که مقطعی و لحظه ای نیست، بلکه باید ریشه‌ی آنرا در خانواده پدر و مادری ایشان جستجو کرد که طبیعتا اصالت خانوادگی خود را اینگونه نشان می دهد.
وی در ادامه گفت: ما شرمنده شهدا و خانواده های آنان هستیم، اما خداوند متعال شما بازماندگان را حفظ کند، دعاگویتان هستیم و برای بنده نیز افتخاری است که شما را از نزدیک ملاقات می کنم.
امام جمعه بیرجند در بخش دیگری از سخنان خویش به جایگاه حضرت زینب(سلام الله علیها) اشاره کرد و بیان داشت: اگر پیام کربلا را حضرت زینب(سلام الله علیها) به موقع و در جایگاه خودش صورت نمی داد، کربلا غریب می ماند.
آیت الله عبادی در پایان با بیان اینکه خداوند روح شهید بزرگوار رئوفی فرد و مادر گرامی ایشان را با اولیاء و حضرت زینب(سلام الله علیها) محشور کند، گفت: مادران شهدا با صبر و حوصله‌ی ۳۰ الی ۳۵ سال خود، تفکر مقاومت و ایمان را در جامعه زنده نگه داشته اند.
انتهای پیام/۶