نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی:

مانع بزرگ و اصلی رفع تحریم‌ها حسن روحانی است/ آمریکا دنبال تنفس مصنوعی به افراد غربگرا در ایران است/ چرا دولت خفّت به مردم تحمیل می‌کند؟

حجت‌الاسلام نصیرایی با بیان این‌که کسی که دسته گل‌های زیادی را به آب داده و وضع موجود حاصل بی‌تدبیری و بی‌عرضگی‌اش بوده، چگونه می‌خواهد طی دو ماه با عجله مشکلات را حل کند؟ گفت: مانع بزرگ و اصلی رفع و بی‌اثر شدن تحریم‌ها، قطعا شخص آقای حسن روحانی رئیس جمهور است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص مذاکرات وین اظهار کرد: بنده به این مذاکرات خوش بین نیستم و معتقدم طی سالهای اخیر در توافق برحام، هم فرصت لازم داده شد و هم حسن نیت خود در مذاکرات را به اثبات رساندیم و دولت ما به صددرصد تعهدات خود در برجام عمل کرد.
وی افزود: اما تعهداتی که مربوط به اروپا و آمریکا بود هیچ کدام عملی نشد، همانطور که قرار بود همه تحریم‌ها یکجا لغو شود، ایران بتواند نفت خود را بفروشد و به راحتی پول آن را وارد چرخه بانکی و مالی کند. همچنین قرار بود دیگر تحریمی نباشد، اما در مقابل تحریم‌ها مضاعف و چند برابر شد.
با تجربه برجام مذاکره مجدد چه معنایی دارد؟
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این تجربه روشن و شفاف برجام، نشستن و مذاکره مجدد چه معنایی دارد؟ دیگر چه صحبتی داریم؟ این چه خفت و خواری است که دولت دارد به ملت تحمیل می‌کند؟
حجت‌الاسلام نصیرایی با تأکید بر اینکه هیچ دلیلی برای نشستن مجدد بر سر میز مذاکره وجود ندارد، تصریح کرد: طرف‌های برجام باید بروند و به تعهدات خود عمل و تمام تحریم‌ها را لغو کنند. البته چند ماه فرصت لازم است تا لغو تحریم‌ها راستی‌آزمایی شود، مثلا فروش نفت به راحتی انجام شود و بتوانیم پول آن را وارد کشور کنیم، روابط بانکی بین المللی برقرار شود و بازرگانان به راحتی خرید و فروش داشته باشند. در این خصوص باید لغو موانع اقتصادی ایجاد شده ثابت شود؛ آن موقع ایران بر اساس تعهدات خود در برجام به مذاکرات برگردد. اما قبل از تحقق این موضوع، نشستن و دوباره حرف زدن چه معنایی دارد؟
وی ادامه داد: بزرگترین مانع در برابر آمریکا، نظام جمهوری اسلامی است که بدون وابستگی به شرق و غرب و آمریکا، بر اساس آموزه‌های اسلامی و توحیدی، با اتکا به توانمندی‌های جوانان مومن، متدین و متخصص خود؛ روی پای خودش ایستاده و منافع مردم و کشور را تامین و قله‌های پیشرفت را فتح می‌کند.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اما برای نظام سلطه چیزی از این بدتر نیست که جمهوری اسلامی ۴۰ سال است که روی پای خود ایستاده و هر روز هم جلوتر می‌رود و از طرف دیگر آن‌ها هر روز عقب نشینی می‌کنند.
حجت‌الاسلام نصیرایی بیان کرد: برای نظام سلطه؛ هیچ مانعی مهم‌تر از انقلاب و نظام اسلامی نیست و قطعا انتخابات‌های انجام شده در آمریکا چه برای روی کار آمدن رئیس جمهور روانی سابق و چه آدم مریض فعلی، همه بازی است تا جلوی حرکت نظام اسلامی را گرفته و بر افکار عمومی ایران تاثیر بگذارند.
آمریکا دنبال تنفس مصنوعی به افراد غربگرا در ایران است
وی گفت: به همین دلیل آمریکا دنبال این است تا به ظاهر، موضوع حل مشکلات و برطرف شدن تحریم‌ها را نشان دهد و بگوید که ما به نتیحه رسیدیم و توانستیم مسئله را حل کنیم. اما آن‌ها دنبال این هستند تا بتوانند افراد غربگرا و افرادی را که در دامان انگلیس و غرب پرورش پیدا کرده‌اند را تنفس مصنوعی بدهند و سرپا نگه دارند تا افکار عمومی را فریب دهند.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در اصل برجام دقت بیشتری می‌شد و بر سر منافع ملی نگاه‌های سیاسی، حزبی و جناحی کنار گذاشته می‌شد، اکنون در چنین وضعیتی گرفتار نبودیم.
حجت‌الاسلام نصیرایی با تاکید بر اینکه قطعا مذاکره کنندگان ما می‌توانستند خیلی از تضمیمن‌ها را بگیرند، افزود: باید سعی می‌شد در موافقت اصل اولیه برجام، به تعهدات عمل می‌شد و کار طوری جلو می‌رفت که این همه خسارت و هزینه برای کشور ایجاد نشود و در مقابل هیچ چیز دست ما را نگیرد.
وی تصریح کرد: اکنون هم همان کسانی که سواد و صلاحیت کار را نداشتند و نه‌تنها نتوانستند منافع ملی را تامین کنند؛ بلکه این خسارت محض را به کشور و ملت تحمیل کردند، حالا باز هم می‌خواهند با مذاکره، منافع ملی را تامین کنند که این موضوع جای تاسف دارد.
کسی که وضع موجود حاصل بی‌عرضگی‌اش بوده، چگونه می‌خواهد طی دو ماه با عجله مشکلات را حل کند؟
وی افزود: اما کسی که به اصطلاح دسته گل‌های زیادی را به آب داده و وضع موجود هم حاصل بی‌تدبیری، ناتوانی و بی‌عرضگی‌اش بوده، چگونه می‌خواهد طی دو ماه پایانی دولت، با عجله مشکلات را حل کند؟
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عامل وضع موجود، تفکر حاکم بر دولت است و مسئول همه کم‌کاری‌ها، بی‌تدبیری‌ها، گرانی‌ها، صف‌های خرید، نابسامانی‌ها و فسادها، دولت است و اگر قرار است این مشکلات اصلاح شود، باید تفکر حاکم بر مدیریت کشور اصلاح شود.
مانع بزرگ و اصلی رفع تحریم‌ها حسن روحانی است
حجت‌الاسلام نصیرایی تصریح کرد: از نظر بنده؛ مانع بزرگ و اصلی رفع و بی‌اثر شدن تحریم‌ها، قطعا شخص آقای حسن روحانی رئیس جمهور است.
وی گفت: اکنون خط قرمز ما، لغو همه تحریم‌ها و راستی‌آزمایی است و تا این اتفاق نیفتد؛ نظام اجازه نخواهد داد که چنین مصیبت و گرفتاری بر مردم تحمیل شود. همچنین مجلس هم چنین اجازه‌ای نخواهد داد و قطعا اگر کسی بخواهد از خط قرمز نظام عبور کند، با عکس‌العمل‌ها روبرو و با او برخورد خواهد شد.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴