مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی:

ماهانه ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاها نیاز است/ بدهی ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلون تومانی آبفار خراسان‌جنوبی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی گفت: به طور متوسط در ماه حدود 250 تا 300 میلیون تومان اعتبار برای بحث آبرسانی نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی صفوی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، اظهار کرد: برای اینکه مشکل کم آبی حل شود باید برنامه ریزی مالی و عملیاتی صورت گیرد.
وی افرود: ۳۴ مجتمع آبرسانی در استان تعریف شده که این تعداد ۵۰۰ روستا را تحت پوشش قرار می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی بیان کرد: هدف ما استفاده از منابع ملی برای رفع مشکل است.
صفوی نژادبا بیان اینکه آبرسانی سیار به ۴۴۷ روستا انجام می‌شود، عنوان کرد: موضوع آب در دو مقوله کمی و کیفی مورد نظر است که در بحث کمی ۳۳۲ روستا و در بحث کیفی ۱۱۵ روستا را شامل می‌شود.
وی اظهار کرد: در سال گذشته از طرف ردیف ۱۰ و۱۲ مبلغ ۷٫۵ میلیارد تومان اعتبار گرفتیم که ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان را برای آبرسانی سیار در نظر گرفته‌ایم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته موافقت نامه ما بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده که بیش از ۳ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.
صفوی نژاد بیان کرد: در سال گذشته نیز با همکاری بسیج، اتحادیه دهیاران و فرمانداری ها علی رغم تمام مشکلات موجود و اعتصاب کامیون داران اما بحث ابرسانی قطع نشد و ادامه داشت.
وی خاطر نشان کرد: در بحث آبرسانی سیار حدود ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بدهی داریم که این مبلغ شامل بدهی به بسیج سازندگی نیز می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تصریح کرد: به طور متوسط در ماه حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بحث آبرسانی نیاز داریم.
صفوی نژاد با اشاره به اینکه ۳۴ تانکر آبرسانی در استان داریم، بیان کرد: تعداد تانکرهای آبرسانی سیار اجاره‌ای ۲۴ مورد که و تعداد تانکر های دولتی ۱۰ مورد است.
وی عنوان کرد: سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۶ در خصوص آبرسانی کاهش داشته ایم که این نشان دهنده حذف روستاها از آبرسانی سیار است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی در خصوص میزان آبرسانی به ازای هر نفر که ۵۰ لیتر در شبانه روز در نظر گرفته شده، اظهار کرد: آبرسانی در زمان پیک مصرف ۵۰ لیتر که بماند حتی ۱۵۰ لیتر هم کم است.
صفوی نژاد گفت: پیشنهاد من برای کاهش مشکل کم آبی و افزایش دو برابری سهم آب برخی شهرستان‌ها افزایش ۱۲ تانکر آبرسانی علاوه بر ۳۴ تانکر فعلی است.
وی در خصوص کاهش مشکل آبرسانی در شهرستان درمیان، گفت: در خصوص روستای اِشک کار آبرسانی را آغاز کردیم و برای روستای شیرگ ججگ نیز برنامه آبرسانی را در نظر داریم همچنین برای روستای خیرآباد نیز از سمت روستای آواز برنامه داریم‌ مشکل آب را مرتفع کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در بحث مشکل آب روستای درمیان نیز حفر چاه حفر جدیدی را به صورت دستی آغاز کردیم که تا کنون ۳۰ متر حفر شده است.
صفوی نژاد اظهار کرد: برای سایر روستاهای استان نیز اقداماتی انجام شده و برنامه داریم و دعا می‌کنیم که دبی آب چاه ها کاهش پیدا نکند و مشکل کم آبی مرتفع شود.
انتهای پیام/۱۲۷